ЗОРЯ ВКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

«Шевченко – великий народний поет». Ось яскравий приклад «багатотонного», освяченого часом кліше, що його ми повторюємо, навіть не замислюючись, який зміст у ці слова вкладається.
А митець є таким тому, що він піднімав свій народ на ті верхогір’я духу, на які тяжко, з муками підвівся сам…

Микола Скиба

Про Тараса Григоровича Шевченка, його творчу діяльність, надзвичайно талановиту особистість, Кобзаря, що невтомно описував красу рідної землі і кожним своїм словом вірив у майбутнє процвітання України, написано і розказано багато: і  дорослим, науковим словом, і простим, доступним для дитячого сприйняття. Як же важливо донести справжню цінність Шевченкового мистецького скарбу до малих українців, щоб ввібрали в себе ту соковиту, щедру мову, ту безмежну любов до свого, українського.

«Березень часто називають Шевченковим місяцем…»,- так розпочала ранок під назвою «Зоря Вкраїнського народу» класний керівник 3-Б класу Зубик Оксана Володимирівна.

Актовий зал школи був переповнений учнями, батьками, вчителями, гостями. Та незважаючи на таку кількість присутніх, було тихо і урочисто, адже зі сцени, у виконанні третьокласників звучало Тарасове слово.

Як справжні актори, виразно і емоційно доносили маленькі учні до нас усіх Шевченкові істини, вбрані в поетичні візерунки.

Звучала музика, лилася пісня, і не вірилося, що то співають такі малі діти! «Садок вишневий коло хати», «Думи мої», «Заповіт»… Скільки праці вклали учні в репетиції, в бажання виконати твори саме так, як вчить їх магістр музики Цигалов Юрій Григорович. І їм це, справді, вдалося якнайкраще.

Наче віночок, вплітали третьокласники у віршовані та прозові фрагменти пісенні композиції, театралізовану легенду про малого Тараса і Красу (А. Лотоцький), чудесну танцювальну композицію «Зацвіла у лузі червона калина», поставлену вчителем хореографії Цигаловою Данутою Григорівною.

Спеціально для Шевченківських днів у школі і для даного заходу бібліотекар Матуріна Людмила Григорівна підготувала цікаву і змістовну книжкову виставку для учнів.

Ранок вдався на славу. Гарно продуманий і чітко виконаний, він додав справжньої урочистої атмосфери до звичайних шкільних буднів, прикрасив їх світлою дитячою енергетикою, розфарбував яскравими кольорами вишиванок та віночків. За це і дякувала всім учням 3-Б, класному керівникові Зубик О.В та вчителям музики і хореографії Цигалову Ю.Г і Цигаловій Д.Г, заступник директора з виховної роботи Козар О.М.

Вдячністю були переповнені і наші серця – серця батьків і вчителів школи.

Ридзанич О.Л.

На фото: ранок  «Зоря Вкраїнського народу» (3-Б клас)

На фото: “Малий Тарас і Краса”