Топ-10 сучасних бібліотек зі всього світу

Перші бібліотеки з’явилися приблизно в 2600 роках до н. е. і були не більше, ніж архіви для зберігання інформації. Сучасні «книжкові» споруди для громадського користування вирізняються оригінальним і часто незвичайним дизайном, складністю і різноманітністю форм. Пропоную поглянути на 10 найбільш унікальних бібліотек сучасної архітектури.

1. Бібліотека Book Mountain and Library Quarter (Нідерланди)

Вражаюче прозора споруда розташована в голландському місті Spijkenisse. Кубічна конструкція з оригінальним пірамідальним дахом помітно виділяється поміж решти будівель.

сучасна бібліотека-1
Назву Book Mountain обрано не випадково. У центрі величезного залу розташована, в прямому значенні слова, гора з книг, розділених на кілька секцій для зручного пошуку. Завдяки прозорій поверхні площею 9300 кв. метрів в денний час практично немає необхідності використовувати штучне освітлення.

сучасна бібліотека-2

сучасна бібліотека-3

2. Нова бібліотека в Бірмінгемі (Англія)

На даний момент ця споруда в Бірмінгемі є найбільшою бібліотекою Великобританії і найбільшим культурним центром Європи та світу. Голландська студія Mecanoo розробила унікальний дизайн фасаду будівлі з переплетеними металевими кільцями різних діаметрів.

сучасна бібліотека-5

сучасна бібліотека-4
Сучасний інтер’єр бібліотеки складається з декількох поверхів, включаючи цокольний, і містить найбільші колекції архівів британської та міжнародної літератури.

3. Культурний центр Норвегії – бібліотека Веннесла

Бібліотека в норвезькому містечку Веннесла має, мабуть, найбільш сучасну структуру. Будівля включає в себе кафе, декілька конференц-залів і навчальний центр.

сучасна бібліотека-6
Особливістю конструкції є 27 дерев’яних ребер, одздоблених фанерою і плавно переходять з даху будівлі до основи.

сучасна бібліотека-7

У культурному центрі Норвегії були зібрані в єдиний простір основні державні архіви. Будівля є відкритою для всіх людей та розташована недалеко від центральної площі міста.

сучасна бібліотека-8

4. Національна бібліотека міста Сечжон (Корея)

сучасна бібліотека-9

Будівництво бібліотеки площею більше 21 000 кв. метрів в корейському місті Сечжон було завершено в 2013 році.

сучасна бібліотека-10

сучасна бібліотека-11
Для геометрії будівлі натхненням слугувала основна його одиниця – книга. За задумом автора проекту, бібліотека як і книга повинна бути доступною та легко пізнаваною. Унікальна форма споруди зробила її найбільш визначною пам’яткою міста.

5. Бібліотека міста Саммаміш (Вашингтон)

Sammamish Public Library

На перший погляд ця американська споруда губиться серед попередьо зазначених яскравих та динамічних архітектурних рішень. Але при більш глибокій оцінці стає очевидно, що бібліотека в місті Саммаміш (Вашингтон, США) має витриманий і відкритий дизайн, далеко не позбавлений стилю. До того ж ця будівля, що сприяє приємному проведенню часу за читанням цікавої книги. У читальному залі навіть є електричні каміни для створення затишку і комфорту подібно до домашнього інтер’єру.

Sammamish Public Library
Бібліотека включає в себе конференц-зал, невеличке кафе та комп’ютерний зал.

6. Нова бібліотека в Алмері (Нідерланди)

сучасна бібліотека-14

Розташована у місті Алмері (Нідерланди), нова бібліотека складається з більш, ніж 5000 погонних метрів книжкових полиць та інших секторів: кафе, інтернет-залу, навчальних приміщень і мультимедійного центру.

сучасна бібліотека-15

Сучасний простір бібліотеки нагадує торговий центр або супермаркет, де книги розташовані за жанром і стилем в відповідному секторі.

7. Бібліотека Cooroy (Квінсленд, Австралія)

Споруду у Саншайн-Кост (Квінсленд) було розроблено як масштабний інформаційний центр. Площа бібліотеки 1650 кв. метрів. Вона зручно розташована між мистецькою галереєю та центральною вулицею міста.

сучасна бібліотека-16
Будівля складається з двох павільйонів з зеленим дахом. Внутрішній простір має сучасний інтер’єр з яскравими квітами та веселими формами.

сучасна бібліотека-17

сучасна бібліотека-18

8. Brasiliana – нова бібліотека у Бразилії

Бібліотека у Бразилії загальною площею близько 22 000 кв. метрів побудована в 2013 році. “Бразіліана” містить колекцію рідкісних книг найменуванням більше 17000 штук.

сучасна бібліотека-19Дизайн будівлі та інтер’єру був запозичений у найвідоміших бібліотек з усього світу і поєднує в собі елементи, взяті з їх конструкцій в унікальній манері.

сучасна бібліотека-20
Всередині споруда вражає своєю масштабністю. Простір центрального залу уздовж стін заповнений літературою, розташованою на різних секторах (поверхах).

9. Бібліотека штату Квінсленд

сучасна бібліотека-21

Пропонуємо Вашій увазі ще одну австралійську бібліотеку міста Брісбен, яка також розташована в штаті Квінсленд. Будівництво було завершено в кінці 2006.

Будівля – результат повного перетворення існуючої раніше споруди. Старі конструкції були розширені і додані нові. В результаті площа бібліотеки склала більше 12 000 кв. метрів, що майже в 2 рази більше початкового розміру.

сучасна бібліотека-22

10. Нова бібліотека Університету міста Абердіна

Будівля, розташована в Шотландії та була заснована в далекому 1495р.. Ця найстаріша в світі бібліотека нараховує колекцію з 250 тисяч книг та рукописів.

сучасна бібліотека-23
Сучасний футуристичний внутрішній простір площею 15 000 кв. метрів містить виставковий залі, вітальню і кафе. Оригінальні воронкоподібні секції між поверхами завдяки своїй формі візуально збільшують простір.

сучасна бібліотека-24

University of Aberdeen New Library

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>