Відомості про бібліотеку

Виставки в читальному залі (2) biblioteka

Бібліотека у школі — одна з найважливіших ділянок роботи. Вона допомагає реалізувати єдину для школи державну програму національної освіти і виховання дітей, вирішує це завдання своїми методами і засобами у загальному плані навчально-виховного процесу школи і разом з педагогічним колективом.

No photos

Читання – це віконце, через яке діти бачать, пізнають світ і самих себе.

В. Сухомлинський

Шкільна бібліотека розміщена на ІІ поверсі, має абонемент та читальний зал, в окремій кімнаті на ІІ поверсі знаходиться книгосховище.

Вагоме місце в роботі бібліотеки належить популяризації літератури та залучення учнів до читання.
З цією метою проводяться вікторини, конкурси, мандрівки по сторінках улюблених книг.

Учні школи приймали участь у Всеукраїнській акції «Живи, книго!» та Всеукраїнському конкурсі «Найкращий читач України» та інших Всеукраїнських та шкільних конкурсах.
В бібліотеці оформляються викладки книг до виховних годин.  З метою виховання бережливого ставлення до підручників, формування інформаційної та бібліотечно-бібліографічної грамотності, культури читання учнів проводяться бібліотечні уроки та екскурсії до бібліотеки.

План роботи шкільної бібліотеки включає такі показники:

• організація інформаційної діяльності;
  • формування, використання та збереження книжкового фонду;
  • організація обслуговування читачів, залучення до систематичного читання, популяризація бібліотеки;
  • інформаційна та довідково-бібліографічна робота;
  • робота з підручниками;
  • робота з батьками та педагогічним колективом.

В нашій бібліотеці ви можете:

• Користуватись читальним залом.
  • Підготувати реферат, цікаве повідомлення.
  • Взяти участь у всіх заходах, що проводить бібліотека.
  • Стати членом бібліотечного активу бібліотеки.

Завдання, які повинні ставити перед собою читачі:

• Уяснити і засвоїти прочитаний матеріал;
  • Продумати прочитане;
  • Зробити із прочитаного необхідні для пам’яті висновки;
  • Чітко усвідомити, що дала тобі прочитана книга.

Способи читання:

• Читання-перегляд, коли книгу побіжно гортають для загального знайомства з нею;
  • Читання вибіркове, коли читають докладно та зосереджено лише потрібні місця;
  • Читання повне, коли уважно читають весь текст, але ніякої особливої роботи з ним не ведуть;
  • Читання з проробкою матеріалу, що передбачає складання різного виду записів та поміток.