До 150 – тої річниці від дня народження М. С. Грушевського (1866–1934 рр.)

Hrushevskiy_baner

Завдяки історичній пам’яті

людина стає особистістю,

народ – нацією, країна – державою.

/М.С. Грушевський/

29 вересня 2016 року у Бориславській ЗОШ №3 відбувся захід для учнів 10 – х класів “М. Грушевський – титанічна постать на ниві української історії”, присвячений 150-й річниці з дня народження  Михайла Сергійовича Грушевського – історика, літературознавця, письменника, публіциста, громадського і державного діяча, академіка ВУАН.

Ведучі заходу, учениці 10-А класу Кисіль Цвітана, Пігур Анна, Чапля Тетяна,  провели глядачів стежками життєвого та творчого шляху Михайла Сергійовича Грушевського.

Найважливішою  заслугою Михайла Сергійовича, відмітили ведучі, є те, що він дав нам повну історію України. Для її створення були використані величезні документальні матеріали архівів України, Росії, Польщі, Швеції, Туреччини. Ця праця мала велике політичне значення, оскільки Україна була розділена між австрійськими, польськими і російськими сусідами, реакційні кола яких не визнавали за українським народом права на існування як нації і права на свою мову і культуру. За своє життя Грушевський здійснив великі наукові дослідження, опублікував близько двох тисяч наукових і науково – популярних праць, публіцистичних статей.

Науково–педагогічна й публіцистична спадщина М.Грушевського не обмежується його капітальними працями, трактатами, статтями, численними курсами лекцій, які він читав з університетських кафедр. Дбаючи про поширення історичних знань, учений  написав ще й  книжки для школярів. Перша з них – „Про старі часи на Україні”. Друга – „Історія України”, написана до програми вищих початкових шкіл і нижчих класів шкіл середніх – побачила світ 1920 року. Для селянства живо й дуже цікаво написана книжечка „Про старі часи на Україні”.

Дізналися школярі і про те, що Грушевський не тільки писав історичні праці, але й сам робив історію, – він був творцем українського життя. Мало в нас було організаторів і діячів такої міри як Грушевський. Для України він дав незвичайно багато: розвинув українську науку до європейського рівня, поширив нові думки, наблизив нас до західної культури і надихнув громадянство новим духом, новим життям.

Зі словами подяки  до ведучих заходу  звернулася Козар Оксана Михайлівна – заступник директора з виховної роботи, вчитель світової літератури.

Захід підготували: вчитель історіі Данилець І.Й.

та бібліотекар Матуріна Л.Г..

Підготувала Людмила Матуріна