До мови серцем пригорнись . . .

d183d0bad180d0b0d197d0bdd181d18cd0bad0b0-d0bcd0bed0b2d0b0-1

До мови серцем пригорнись . . .

Мово моя українська –

Батьківська, материнська,

Я тебе знаю невивчену,

Просту, домашню, звичну,

Не з-за морів прикликану,

Не з словників насмикану,

Ти у мені із кореня –

Полем мені наговорена,

В чистій воді смакована.

Валентин Бичко

Коли народилася мова? Тоді, коли й народилося людство? А може, раніше? У співі вітру, в мелодіях морських хвиль, у весняному щебетанні пташок, чи у літньому розмаїтті квітучих ланів? Кожна квітка має не тільки своє забарвлення, а й свій аромат – голос.

Мова – найдорожче, що є у кожного народу. Український народ виколисав мову у своєму серці, зігрів теплотою душі і віддав у спадок нам.

Слово відчиняє нам двері до краси світу, радості життя. Коли воно входить у духовний світ людини, то торкається до ніжних струн серця, найпотаємніших глибин душі…

Пригорнулись до краси та мелодійності рідного слова гості виховного заходу, який відбувся 16 листопада 2016 року у ЗОШ № 3.

Захід, який підготували учні 5-А класу, був присвячений Дню української писемності та мови. Про історію свята гості дізналися з мультимедійної презентації.

П’ятикласники майстерно, щиро та лірично декламували вірші про рідну мову. Справжнє захоплення глядачів викликали інсценізації гумористичних мініатюр «Кухлик» та «Як Василько відпочився».

Приємною «родзинкою» свята стали пісні і танці у виконанні дівчаток-п’ятикласниць.

Організатори заходу, учні 5-А класу, продемонстрували високий рівень підготовки і талановитості.

IMG_1948

IMG_1952

Стінгазета до Дня української  писемності  та мови (5-А клас)

IMG_1907 (2)