Адаптація першокласників

Учень – це не посудина, яку потрібно заповнити,
учень – смолоскип, який треба запалити.
Перший клас – це найменші наші школярики, які потребують особливої уваги і підтримки вчителів та батьків. Початок навчання дитини в 1-му класі – складний і відповідальний етап , тому що відбувається дуже багато змін у її житті. Це не тільки нові умови життя та діяльності – це й нові контакти, нові стосунки, нові обов’язки. Змінюється соціальна позиція: був просто дитиною, тепер став школярем. Змінюється соціальний інститут навчання і виховання: не садочок, батьки, бабуся, а школа, де навчальна діяльність стає провідною. Змінюється все життя дитини: все підпорядковується навчанню, школі, шкільним справам і турботам.

Звикання до школи – тривалий індивідуальний процес. Для полегшення цього етапу практичним психологом проводиться відповідна робота. Це дає можливість виявити дітей із труднощами в адаптації і вчасно надати їм необхідну психологічну допомогу. Від того, наскільки дитина адаптується до шкільного життя, залежать і подальші успіхи у школі, і психологічний комфорт у житті.

Рак Г.З.

2022 рік