Бережіть калину!

Уже декілька років поспіль юні франківці біля школи висаджують кущі калини. Цього року акцію «Посади калину» підтримали найменші франківці, учні 1 – Б класу. Під час акції діти розгадували загадки про калину, розповідали прислів’я, вірші та легенди. Багато нового учні довідалися про калину.
Маленькі першокласники тепер знають, що калина – символ українського народу. З цією квіткою у народних піснях порівнюють гарну дівчину. Калина прикрашає український віночок, її можна побачити на вишиванках. Білий цвіт символізує чистоту почуттів та надію на кращу долю. Червоні грона – символ крапель крові, що пролилася борцями за волю.
Ніжну калину українці полюбляють не лише за красу, а й за її цінність. Калина – це лікарська рослина, вона містить багато вітамінів та широко використовується у медицині. Лікувальні властивості мають плоди, кора, гілочки, листя і коріння калини. При бронхітах та захворюваннях легень готують настої, відвари гілочок та плодів калини. Вони рятують від температури, набряків у легенях, розгулу інфекцій у горлі та носоглотці. Калина має властивість зміцнювати імунітет.
Варто подякувати природі за те, що подарувала нам таку панацею, чудову лікарську рослину «від ста хвороб».
А наше завдання розмножувати цей унікальний кущ, щоб білий цвіт весною, а червоні кетяги восени милували своєю красою перехожих.

Ольга Лісович, класний керівник 1 – Б класу.