Наші учні – учасники міжнародного конкурсу комп’ютерної вправності

Одним з важливих засобів зацікавлення учнів навчанням є проведення різного роду змагань. Зокрема, вибудувана струнка система учнівських олімпіад – від шкільної до міжнародної. Нажаль, олімпіади з інформатики проводились багато років лише з програмування. У них бере участь відносно невеликий відсоток учнів старших класів, а величезний і цікавий пласт інформаційних технологій, які вивчаються в школі, пропедевтика теорії алгоритмів в молодших класах несправедливо довгий час були поза учнівськими змаганнями.

Ідея такого конкурсу виникла в 2003 році під час проведення в США Міжнародної Олімпіади з Інформатики у керівника литовської команди професора Валентини Дагєне. Там же з’явилась і назва конкурсу – BEAVER (Бобер), адже всім відомий американський вислів про працьовитих і цілеспрямованих людей: «Busy as a beaver». Тому симпатичний бобер і став символом цього турніру.

Перший конкурс був проведений у Литві в 2004 році. У наступному році в литовському місті Пасваліс одинадцять країн – Австрія, Данія, Естонія, Єгипет, Ізраїль, Латвія, Литва, Нідерланди, Німеччина, Польща, Фінляндія – утворили Міжнародну Спільноту «Бобер», завдання якої є розробка та узгодження завдань національних конкурсів країн-учасниць з метою підвищення комп’ютерної грамотності дітей, ознайомлення і зацікавлення сучасними інформаційними технологіями, комп’ютерною технікою та літературою

У 2007 році Україна вперше взяла участь у міжнародному конкурсі комп’ютерної вправності «Бобер» і відразу ж зарекомендувала себе активною, відповідальною і знаючою (всі завдання конкурсу виконуються виключно на комп’ютері)!

Конкурс стає все популярнішим у світі. Цього року у ньому взяли участь 1 305 062 учні з 41 країни.

Перші шість країн за кількістю учасників:

1. Франція – 344 976 учасників

2. Німеччина – 248 084

3. Україна – 93 820

4. Словаччина – 66 842

5. Великобританія – 55 967

6. Білорусь -53 587

Зараз у цьому конкурсі приймає участь кожна область України і мало не кожна школа, а на самому початку до ініціативи Львівського фізмат-ліцею долучилися лише кілька шкіл Львівщини. Серед яких з гордістю називаємо і нашу, Бориславську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №3.
Головний шкільний координатор конкурсу, вчитель-методист, керівник міського методичного об’єднання вчителів інформатики Ридзанич Ольга Львівна, є і міським координатором конкурсу, а також учасником чисельних Всеукраїнських конференцій координаторів конкурсу «Бобер», неодноразово нагороджена грамотою Львівського обласного департаменту освіти.

Цьогоріч учні нашої школи знову кращі в місті, як і останні 8 років існування конкурсу. Найактивнішими класами в цьому році признано: по молодшій школі 4-А клас (класовод Лис О.Є.) та 3-й клас (класовод Рахель С. В.); по старшій школі – 7 клас (класний керівник Микулич І. В.)

Приємно відзначити, що наше місто має високий рейтинг в конкурсі по всій Львівщині. Це результат плідної співпраці всіх шкільних координаторів – вчителів інформатики міста, енергійних і розумних учнів, які бажають самовдосконалення і розширення власної бази знань.

Вітаємо всіх бобреняточок, бобренят, бобриків і бобрів (учнів 2-11 класів) з прекрасним завершенням конкурсу і високими балами.

Цікаво дізнатися, що Україна вже вкотре займає високе третє місце в світі, серед більш як 40 країн, а вже третій рік поспіль Україна продовжує впевнено займати перше місце у світі за популярністю конкурсу серед учнів 2-3 класів:

1. Україна – 24 897 учасників

2. Франція – 16 365

3. Словаччина- 15 519

5. Великобританія – 55 967

6. Білорусь -53 587

Щасти вам, маленькі комп’ютерні генії!

Дякуємо за підтримку своєї школи, області і всієї України!!!!

Матеріали про конкурс можна переглянути на сайті:

http://bober.net.ua/page.php?name=about&

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>