Доля планети у ваших руках

Світ прекрасний навколо тебе –

Сонце ясне і синє небо,

Птахи і звірі, гори і ріки –

Нехай він буде таким навіки!

Проблема бережливого ставлення до природи, охорони навколишнього середовища, поліпшення екологічної ситуації є досить актуальною для нашого міста, області та  для всієї  планети. Необхідно якомога швидше виховати покоління людей з новим екологічним мисленням, які б свято берегли землю, ліс, воду, повітря, шанобливо і дбайливо ставились до природи.

Довкілля – природній капітал, без якого неможливий розвиток і задоволення потреб людини, створення комфортних умов для існування. Враховуючи той факт, що йде швидке скорочення всіх видів наявних ресурсів – лісів, грунтів, корисних копалин. чистої прісної води, повітря, риби, тварин тощо, вихід із критичної ситуації що склалася, може бути лише один: реалізація в глобальному масштабі стратегії самообмеження, ресурсозбереження й запровадження нових технологій природокористування, які не суперечать законам нормального функціонування екосистем біосфери.
Пам’ятайте!
Кожної години на нашій планеті:
1700 акрів продуктивної землі стає пустелею;
близько 2000 дітей помирає з голоду;
55 чоловік отруюються й гинуть від пестицидів та інших хімічних речовин;
1000 чоловік вмирають від отруєння водою;
2000 т. кислотних дощів випадає у Північній півкулі;
5-6 видів тваринного чи рослинного світу зникають.
Кожної хвилини:
знищується більше 51 акра тропічних лісів;
використовують близько 35000 барелів нафти;
знищується 50 т. родючого грунту через неправильне його використання;
виділяється більше 12000 т. вуглекислого газу в атмосферу.
Ми отримали в спадок невимовно прекрасний сад, але біда наша в тому, що ми погані садівники, що не засвоїли найпростіших правил садівництва.
Необхідні подальші величезні зусилля, щоб дії людини набули мудрості, неупередженості й обачності. Якщо ж в її поведінці, як і досі, переважатимуть роз’єднаність, антагонізм, жадібність, то зруйнуються найтонші механізми, що підтримують рівновагу сил природи, яка оточує нас. І тоді наврядчи в людини залишаться шанси вижити.

Такі глобальні проблеми довкілля підняв на відкритому уроці вчитель біології  Борисов О.Г.. Вчителю вдалося зацікавити  одинадцятикласників, учні були активні протягом всього уроку; показали вміння продуктивно працювати, вміння спостерігати, робити висновки, аналізувати і узагальнювати свої знання.

Олег Григорович – вчитель з великим досвідом роботи. На його уроках  завжди панує робоча атмосфера, всі етапи уроків продумані, використовуються мультимедійні презентації.

На уроці були присутні вчителі школи, дирекція та представники міського відділу освіти, директори шкіл Борислава.

Людмила Матуріна

Дошку до відкритого уроку