Брати Павляки на вершині успіху

На фото: Олег та Остап Павляки

Брати Павляки на вершині успіху

23-25 лютого 2018 року у місті Києві відбувся чемпіонат України з кікбоксингу WPKA (серед дорослих, юніорів, старших юнаків, юнаків), у якому взяли участь 920 кращих спортсменів з 19 регіонів України.

Від нашого міста на чемпіонаті виступили:
Олег Павляк – випускник нашої школи, діючий спортсмен і тренер-викладач Бориславської ДЮСШ та його вихованці – Остап Павляк (учень 7-Б класу) та Марко Скиба.

Олег Павляк, у ваговій категорії якого було 17 учасників, провівши 4 поєдинки, здобув перемогу над представниками м. Києва, м. Харкова, м. Дніпропетровська та виборов звання чемпіона України. Отже Олег став п’ятиразовим чемпіоном України серед дорослих та чемпіоном кубку України.

На фото: нагороди Олега Павляка

Також Олег проявив себе як успішний тренер. Його спортсмени продемонстрували блискавичні результати, виборовши два перші місця.

На фото: Остап Павляк учень 7-Б класу

На фото: нагороди Остапа Павляка

У складі команди Олега у чемпіонаті виступав учень 7-Б класу Бориславської ЗОШ №3 Павляк Остап. Це вже третій чемпіонат для Остапа. Минулого року він виборов звання чемпіона України в м. Бровари, а також став срібним призером у м. Львові. Цього разу він знову перемагає, доводячи що є кращим у своїй ваговій категорії. Провівши чотири поєдинки, він здобув впевнену перемогу і виборов звання чемпіона України серед юніорів, з чим його і вітаємо!

Так тримати, хлопці! Молодці!

Кореспондент Гал-інфо взяв інтерв’ю у Олега Павляка.

На ниві такого цікавого виду спорту, як кікбоксинг, у бориславській ДЮСШ працює Олег Павляк .

Олег – молодий фахівець, який почав тренувати лише нещодавно. Попри свій молодий вік (20 років) досвіду у цьому виді спорту Олегові не позичати, адже займається кікбоксингом вже понад 10 років та виборов чимало престижних нагород. Лише за минулий рік в активі починаючого тренера три перемоги у чемпіонатах України за трьома різними версіями, кубок України з кікбоксингу, а також присвоєне звання майстра спорту України. Тренуючи в бориславській ДЮСШ, Олег Павляк паралельно готується до чемпіонату світу з кікбоксингу, який відбудеться у травні поточного року в Києві. Амбіції переможця Олег переніс і до своєї тренерської діяльності і саме тому планує навчити своїх учнів усього, чого сам вміє та бачив.

Олеже, скільки часу уже ведете секцію кікбоксингу в бориславській ДЮСШ?

Почав тренувати лише з поточного навчального року. Перед цим закінчив факультет фізичного виховання в ДДПУ. Треную наразі недовго, але очі до цієї роботи горять. Займаюся улюбленою справою. Сам тренуюсь та ще й є відтепер можливість когось навчити того, що сам вмію.

Які види тренувань проводите і коли вони відбуваються?

Тренування у нас відбуваються щодня. Бувають тренування індивідуальні та групові. Люди, які займаються за індивідуальною програмою, можуть собі обрати будь-який зручний день та час для занять. Окрім того, проводжу також тренування з боксу. Групові заняття відбуваються щодня з 16-00 до 20-30. Час занять формується відповідно до вікового принципу. Наймолодші тренуються швидше, дорослі – пізніше.

А які взагалі вікові обмеження є Вашій секції?

Займатись кікбоксингом у нас можна, починаючи з семи років. Для тренувань з боксу потрібно бути трішечки старшим. До слова, якраз наймолодших віком 7-8 років у мене в секції чи не найбільше.

Чи потрібно мати вже якусь фізичну підготовку для того, щоб записатись до секції кікбоксингу?

Сюди можуть приходити дітки, навіть нічого не вміючи. Усі ази ми надаємо безпосередньо на тренуваннях.

Яка вартість Ваших тренувань?

Групові заняття для дітей є безкоштовними.

На фото: Тренер Олег Павляк та його вихованці після турніру у м. Львові

Ще навіть року не минуло з того часу, як Ви почали працювати тренером в ДЮСШ. З якими проблема доводиться зіштовхуватись найчастіше?

Найчастіше на тренуваннях виникають проблеми з правильною ідентифікацією учнями виду спорту, яким займаються. Тобто деякі діти наразі не усвідомлюють що таке «кікбоксинг» і чи потрібно їм це. Треба завжди шукати індивідуальний підхід до кожного, адже усі вони – різні. До когось достукатись легше, до когось – навпаки. Потрібно бути не тільки тренером, а й психологом, що я й намагаюсь робити. Є певні труднощі, але стараємося разом їх долати.

Чи достатнє на даному етапі фінансування Вашої секції?

Не тільки моєї, бракує фінансування ДЮСШ загалом. Втім, керівництво спортивної школи завзято допомагає, старається поставитись з розумінням та звести усі потреби до мінімуму. Окрім того, усіма можливими способами також намагаюся розвинути секцію кікбоксингу. На даному етапі все влаштовує.

Чи плануєте надалі розвиватись у цьому виді спорту як тренер? Чи все-таки просто поєднуєте приємне з корисним, навчаючи інших?

Покладаю надії на особисті досягнення, не буду кривити душею.  Втім, до тренерства ставлюсь серйозно. Хочу досягти на тренерській ниві не менших висот, аніж на стезі кікбоксера. Не приходжу на заняття, щоб просто відбути номер. На тренуваннях намагаюсь віддати себе повністю для того, щоб чогось навчити своїх учнів. Завжди хочу, щоб кожен взяв з моїх занять щось корисне для себе.

Як гадаєте, чому діти повинні займатися саме кікбоксингом?

Кожен вид спорту корисний. Завдяки спорту кожен з нас самовдосконалюється. Втім, вважаю, що потреба у заняттях кікбоксингом відображає потреби у нашому житті. Тут загартовується характер. Займаючись кікбоксингом, можна навчитись постояти за себе. Зараз такі буремні часи, що потреба в самозахисті дуже велика. Саме тому закликаю усіх займатись бойовими мистецтвами, зокрема кікбоксингом.