Будь у «формі».Тримай маску

Будь у « формі».Тримай маску

Нерідко діти потрапляють у проблемні ситуації та виявляють агресію через те, що не мають базових соціальних умінь. Вони не знають, як відповісти на провокацію інших та не втягуватись у бійку,  як висловити своє невдоволення, не пускаючи в хід грубі слова чи кулаки. Тому постає потреба навчати цьому дітей.

Саме тому в  ЗОШ №3 практичним психологом Рак Галиною Зеновіївною

проведено заняття з елементом тренінгу «Будь у формі. Ефект маски»

з учнями 7-А класу (класний керівник Гуцало М.І. ).

На занятті була використана  вправа «Ефект стюардеси». Вона  навчала дітей бути стриманими ,володіти своїми емоціями та вигравати від цього у реальному житті.

За допомогою вправи «Маска» діти утверджувалися в думці, що емоціями можна керувати і спрямовувати їх у конструктивне русло. Маска «стриманості і спокою» допомагає багатьом людям не тільки справлятись із особистими проблемами, але й вибудовувати добрі стосунки в шкільному колективі, мати друзів.

Заняття завершилось вправою «Відгадай професію». Ведучі повинні були за допомогою жестів, міміки показати професію, а решта учнів  –  її  відгадати.

Висновки дітей були зовсім недитячими.

Лікар  повинен запевнювати пацієнтів, що вони  одужають. Уявляли такого лікаря, який би казав своїм пацієнтам, що він не зможе їм допомогти. Або водія, який би ображав пасажирів. Неприємно…

Певно, коли б усі люди діяли як стюардеса, демонстрували одне одному доброзичливе ставлення, жилося б усім значно краще. Згідні?

Заняття з елементом тренінгу «Будь у формі. Ефект маски» з учнями 7-А класу провела практичний психолог

Рак Галина Зеновіївна