День цивільного захисту у нашій школі

25 квітня у Бориславській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 відбувся День цивільного захисту, який мав насичену програму. Вранці школярі та вчителі запросили гостей свята – директорів навчальних закладів міста, представників відділу освіти міської ради (начальник відділу Елла Качмарчик, провідний спеціаліст Майя Гоц, методист Орися Піхота), начальника відділу надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Володимира Прідуна – до спортивного залу школи де відбулися показові виступи ланок цивільного захисту: пожежно-рятувальної, медико-санітарної та ланки охорони порядку). Найвидовищнішим був виступ ланки охорони порядку, навіть сам директор школи особисто, навчав юнаків як працювати під час бойових дій. Хлопці-старшокласники продемонстрували злагоджену «операцію» по виведенню цивільного громадянина з зони обстрілу.

На завершенні урочистої лінійки учні 10-Б класу вшанували пам’ять загиблих під час Чорнобильської катастрофи (класний керівник Стефанчук О.В.).

На урочистій лінійці були присутні і представники Бориславської пожежно-рятувальної служби: начальник Бориславського МВ ГУ ДСНС України у Львівській області полковник служби цивільного захисту Олег Кобилецький, головний інспектор майор служби Ігор Панів, провідний інспектор капітан служби Михайло Кобилецький та головний фахівець майор служби Дмитро Абдулін.

У школі також проводили тематичні відкриті уроки:

«У країні пожежної безпеки», 3-Б клас, вчитель Кміть Л.К.

«Перша допомога при пораженнях. Зупинка венозної та капілярної кровотечі»,
10-А клас, вчитель Федичко Н.Р.
«Надзвичайні ситуації. Порядок дій при надзвичайних ситуаціях.
Виклик рятувальних служб», 10-А клас, вчитель Гнатишин Л.Й.

«Стихійні лиха. Правила поведінки під час сильного вітру, грози та повені»,
4 клас, вчитель  Рахель С.Я.

«Вплив антропогенного фактору на природне середовище», 11 клас, вчитель Борисов О.Г.

«Вплив радіоактивного випромінювання на живі організми. Дози радіоактивного випромінювання», 9-Б клас, вчитель Попик І.П.

Захід «Потопає мій Захід, мій Схід у біді», 7-А, 8 класи, вчителі Яцуляк Т.М. та Микулич І.В.
Святковий буклет та презентацію «Завдання ЦЗ школи» підготувала Ольга Ридзанич

Директор школи Драган В.І. представив гостям презентацію «Завдання ЦЗ школи».

Гості оглянули виставки учнівських листівок та дитячих малюнків на тему ЦЗ.

Завершальним етапом навчально-практичного дня була евакуація школи, де учні і вчителі продемонстрували обізнаність і підготовку з цивільного захисту населення на випадок надзвичайних ситуацій.

День цивільного захисту провели цікаво та повчально, всі отриманні знання корисні та можуть знадобитися у повсякденному житті.

Світлини Анни Саган