День відкритих дверей у молодшій школі ЗОШ №3

20

Нещодавно в ЗОШ №3 м. Борислава відбувся День відкритих дверей, який традиційно щорічно проводить учитель початкових класів Зубик Оксана Володимирівна.

Цьогоріч гостей у своєму класі приймали першачки.

Дні відкритих дверей – цікава форма взаємодії вчителя і батьків, яка дозволяє дорослим вникнути в атмосферу навчального дня їх дітей. Разом зі своїми малюками батьки проживають усі уроки, перерви, перевдягання, занурюються в атмосферу шкільного життя. Це дає змогу, за словами досвідченого вчителя, вчителя вищої категорії, “старшого вчителя”, відмінника освіти України Зубик Оксани Володимирівни, зрозуміти, як дитина сприймає матеріал, як комунікує з однокласниками, як поводиться на уроці і в позаурочний час, що їй вдається легко, а над чим потрібно дома особливо попрацювати.

Вчителька не робить з цього дня шоу чи підготовлену концертну програму, звичайний шкільний день, без заготовок.

За 4 роки навчання в молодшій школі учні звикають до нестандартних ситуацій, до присутності інших людей на уроках, вчаться здатності абстрагуватися від навколишнього і зосереджуватися лише на роботі в класі.

До цьогорічного Дня відкритих дверей першачки йшли всього 5 навчальних місяців. Диву даєшся, як багато вони вже навчилися! І не лише читати, писати і лічити, найголовніше – з дітей, які мали різну підготовку до школи, різну поведінку, відношення до навчання в сім’ях, вони стали одним єдиним злагодженим колективом, який вміє слухати і чути вчителя, вміє розуміти, аналізувати і виконувати поставлені завдання, слідує конкретним правилам поведінки на уроці і у вільний час.

В цей не зовсім звичайний навчальний день учні намагаються працювати особливо старанно і плідно, адже дітям так хочеться, щоб їх батьки пишалися ними, раділи їх успіхам. Це неабиякий психологічний стимул для навчання.

Читання і письмо, математика і хореографія – саме на таких уроках побували цього дня батьки 1-Б класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3. До підготовки і проведення Дня відкритих дверей долучилися вчителі школи: Цигалов Юрій Григорович – магістр музики, Цигалова Данута Григорівна – вчитель хореографії, Ридзанич Ольга Львівна – вчитель інформатики.

На завершення батьки отримали від своїх діточок чудові подаруночки, виготовлені цього ж дня – сердечка з веселими смайликами, які супроводжувалися теплими щирими словами:

5 місяців всього ми в школі провчились

та ось як багато уже научились!

Тому що в нелегкій навчання дорозі,

ви – з нами, ви, рідні, завжди в допомозі.

То ж нині вам щиро подяку складаєм

і часточку серця свого вам вручаєм,

щоб нами пишались завжди ви, рідненькі,

а не лише зараз, коли ми маленькі.

Віримо, що творчий підхід вчителя і велика відповідальність в сукупності з високим професіоналізмом обов’язково дасть свої прекрасні плоди.

Натхнення вам, вчителько!

Успіхів і цікавого навчання вам, учні!

Терпіння і мудрості вам, батьки!