Досвід ЗОШ № 3 у конкурсах мікропроєктів

Досвід ЗОШ № 3 у конкурсах мікропроєктів

            В сучасному швидкозмінному суспільстві є необхідність навчання та виховання конкурентоздатної особистості, де передбачається, як покращення умов перебування учасників освітнього процесу у закладі освіти, так і застосування сучасних інформаційно – комунікаційних технологій на уроках та у позакласній діяльності.

В останні роки прискорення даних процесів (капітальних ремонтів та придбання обладнання) стало можливим завдяки участі освітніх установ міста у конкурсі проєктів місцевого розвитку (місцевих ініціатив) Львівської обласної ради.

Інноваційний підхід у реалізації цього напрямку передбачається в активізації громади для досягнення поставленої мети, не пасивне споглядання, а активна участь із постановки мети, розробки завдань, вироблення механізмів реалізації задуму, а також акумуляції коштів для співфінансування проєкту.

Зокрема на прикладі однієї із шкіл міста (Бориславської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3) хочемо продемонструвати участь активної громади у вище згадуваному конкурсі мікропоєктів.

Враховуючи значну зношеність віконних та дверних конструкцій закладу освіти, значні енергозатрати, необхідність покращення температурного режиму на коридорах та в класах школи у 2017-2018 н.р. при ЗОШ № 3 утворилася ініціативна група, яка задалася ціллю прискорити створення належних умов для учасників освітнього процесу. Було підготовлено проєкт «Капітальний ремонт в частині заміни вікон приміщень в ЗОШ І-ІІІ ст.. № 3 на вул. Шкільна, 19 в м. Бориславі Львівської обл..» (автором проєкту став директор школи, депутат міської ради Володимир Драган).

Після перших нерішучих кроків написання, розробки документації, консультацій, реєстрації та очікування результатів конкурсу прийшов запал  перемоги та прагнення до подальших дій.

Перемога проєкту у 2018 р. дала можливість завершити тривалий процес заміни старих зношених віконних конструкцій на нові енергозберігаючі металопластикові. У школі в загальному було поміняно 220 віконних конструкцій, що становить 100% від потреб установи.

У 2019 та 2020 роках ініціативна група зосередила свою увагу на необхідності заміни старих дерев’яних дверних конструкцій, зокрема головних входів, евакуаційних входів, вестибюльних рекреацій, дверей туалетних кімнат, роздягалень спортивного залу, дверей у спортзалах, навчальних кабінетах та на поверхах освітньої установи. Знову автором проєктів став директор школи, депутат міської ради Володимир Драган і праця не була марною, адже обидва проєкти («Капітальний ремонт в частині заміни внутрішніх дверних блоків ЗЗСО І-ІІІ ст. №3 на вул. Шкільна, 19 у м. Бориславі») здобули перемогу та були реалізовані у школі.

Завдяки проєктам місцевого розвитку та місцевих ініціатив було замінено 43 дверні конструкції, що разом із попередніми заходами становить основне завершення робіт даного типу.

Необхідність оновлення інноваційно – комунікаційних технологій, придбання сучасної комп’ютерної техніки ініціативна група вирішила взяти участь у 2018-2019н.р. у ще одному проекті місцевих ініціатив – «Придбання комп’ютерної техніки для Бориславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3» і традиційно підготовкою проєктної документації займався директор школи, депутат міської ради Володимир Драган. Проєкт став успішним та був реалізований у повному обсязі.

Завдяки реалізації даних проєктів було завершено заміну вікон та дверних блоків у навчальних приміщеннях та коридорах школи, що покращило матеріальний стан установи, створено комфортні умови навчання та проведення позакласних заходів, до освітнього процесу задіяно нові навчальні кабінети, що дало можливість створити додаткові посадкові місця для учнів зростаючого контингенту школи, покращено теплові характеристики приміщень і зменшено втрати тепла, також зменшено ризики переохолодження, та як наслідок захворюваності серед учнів, створено комфортні умови для зростання продуктивності праці учасників освітнього процесу, створено можливість для здійснення регулярного провітрювання кабінетів, значно покращився стан освітлення класів та збільшено площу поверхні освітлення (коефіцієнти природного освітлення та світловий коефіцієнт), покращився стан освітлення евакуаційних виходів, коридорів школи, туалетних кімнат, класних приміщень, учнівських роздягалень спортивних залів, створено умови для проведення подальших капітальних ремонтів в установі.

Реалізація проєкту з придбання сучасної комп’ютерної техніки дала можливість відкриття другого класу інформатики в установі та стовідсоткового охоплення учасників освітнього процесу інформаційно – комунікаційними технологіями, залучено для використання в освітньому процесі 11 сучасних комп’ютерів, принтер багатофункціональний, проектор, дошки для проектора, активізовано роботу та навчально-пізнавальну діяльність учасників освітнього процесу, створено якісні умови праці педагогів, для їх методичного самовдосконалення, придбання багатофункціонального принтера  дало можливість учасникам освітнього процесу роздруковувати, сканувати, копіювати необхідні навчальні матеріали, що значно покращило організацію навчально – виховного процесу у школі, придбання проектору та проектної дошки забезпечило можливість проведення у кабінеті інформатики різнотипових заходів: лекторіїв, семінарів, конференцій із використанням мультимедійного обладнання, що сприятиме креативності у дітей та творчого підходу педагогів до організації освітнього процесу.

Підсумовуючи слід зазначити, що завдяки реалізації даних проєктів у школу додатково було залучено 776 000 грн., з яких 50% – це субвенція з Львівського обласного бюджету, 27% – кошти Бориславського міського бюджету та 23% – це кошти громади, які були акумульовані ініціативною групою.

Отже, даний напрямок роботи є перспективним, його треба продовжувати та розвивати.

Як зазначає директор ЗОШ №3 Володимир Драган: «Успішна реалізація проєктів сприяє підвищенню професійного рівня участі у мікропроєктах нашої ініціативної групи,  активізує нас на подальші плани з вирішення важливих соціальних проблем громади та готовність надати методичну, організаційну, консультативну підтримку іншим ініціативним групам, ОСББ, активним громадянам із метою розвитку Бориславської ОТГ».

Валага Оксана Зенонівна

2020 рік

Директор ЗОШ №3 Драган В.І.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>