Інклюзивний простір

Інклюзивне навчання в українських школах лише на початках впровадження. Тому не дивно, що у вчителів виникає безліч запитань, як все організувати. Сьогодні на базі  нашої школи вчителям було проведено захід – «Командний підхід в організації діяльності закладу з інклюзивною формою навчання».

Зустріч розпочав директор школи Драган В.І.

Директор КУ «Інклюзивно- ресурсного центру» Дидик А.В., разом з практичним психологом Добуш М.В., та вчителем-дефектологом Хома С.В. дали фактично інструкцію з впровадження інклюзії, поділилися, як навчати дітей з особливими освітніми потребами. Наголошувала, що інклюзивне навчання має покращити навчальне середовище, забезпечити потреби всіх учнів з повагою до їхніх здібностей та можливостей.

Учителям та учням відкривається все розмаїття способів навчання, а його методи мають бути особистісно орієнтованими – з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності дітей з особливим потребами.

Отже, запорукою успішної реалізації елементів інклюзивної освіти є ефективна співпраця педагогів, батьків, учнів та громадськості. Таким чином, інклюзивне освітнє середовище – це середовище, де всі учні незалежно від своїх освітніх потреб здатні навчатися ефективніше, підвищувати свою соціальну компетентність, вдосконалювати комунікативні навички, а також відчувати себе частиною спільноти.

Стефанчук Оксана Василівна

2020 рік