Маркіян Шашкевич – Апостол українського слова

І хрест на грудях,

Євангеліє на столі…

В. Лучук

З метою вшанування пам’яті та з нагоди  210-ї річниці від Дня народження Маркіяна Шашкевича, українського письменника, священика УГКЦ, одного із зачинателів нової української літератури та просвітника національного відродження на західноукраїнських землях учні 9 класу (класний керівник Федуняк С.В.) організували та провели відкриту годину духовності «Маркіян Шашкевич – Апостол українського слова».

Про непересічну постать Маркіяна Шашкевича, його життя та діяльність розповіли ведучі заходу Метельська Вікторія та Гринчак Юрій. З особливою урочистістю та трепетом у душі звучали вірші Маркіяна Шашкевича у виконанні Здендяк Анни, Панас Вікторії, Помайди Анастасії, Щербака Маркіяна, Гарголінського Назарія, Баранського Михайла, Нечипурук Лілії, Андрущакевич Оксани, Хоронжак Анастасії.

Із завершальним словом до учні звернулася Світлана Василівна, яка зауважила,що минуть віки, творитимуть культуру інші покоління, з’являться нові таланти та генії, але ніколи не забудуть тих, хто перший на сторожі вітчизняної культури поставив рідне слово. В  Україні такими були Іван Котляревський, Тарас Шевченко, Маркіян Шашкевич. Таким людям – вічна шана, вічна любов!

Вшановуючи пам’ять Маркіяна Шашкевича, вдумуючись в обставину, яка спрямувала його життя на шлях  служіння, як підсумок заходу стали слова: «А ти чи дав напитись? Чи кожен з нас дав напитись?» Виникло  питання: кому і чого? У першу чергу Ісусові, котрий живе серед нас і прагне нашої любові. У другу чергу – це нашим ближнім, які спраглі любові, добра і милосердя. Світ відчуває спрагу діл милосердя. Тільки вони можуть вгасити спрагу народу і окремої людини, тільки вони можуть змінити світ на краще.

Козар Оксана Михайлівна

2021 рік