Бориславські мандрівки

Музей нафтової і газової промисловості України

На фото: Олег Микулич – науковий співробітник музею нафтовоі і газової промисловості м. Борислава, учні 5-А  кл.

На фото: Олег Микулич, Наталія Яремко, учні 5-Б кл.

На фото: Олег Микулич, Маріанна Гуцало, учні 5-А кл.

Рідний край, Вітчизна – наймиліше, найцінніше, що є у кожного із нас. Наш шлях починається від батьківського порогу та маминої світлиці,   від маленької Батьківщини – рідного краю.

Заслуговує повагу та людина, яка любить землю своїх батьків. Не знаючи минулого важко заглянути у світле майбутнє.

Для того, щоб краще знати географію свого краю, вивчати її необхідно не лише в класі, а й у музеях, подорожах, екскурсіях. Учні, очима дослідника, бачуть різні експонати, макети.

Під час мандрівок вчитель виховує в учнів любов до Батьківщини, до рідного краю, щирість, сміливість.

Анна Цапів, вчитель географії

Науковий співробітник музею Олег Микулич

Експозиція музейної кімнати знайомить відвідувачів з історією розвитку бориславського нафтовидобутку — найстарішого нафтового промислу України наприкінці ХІХ ст. — на поч. ХХ ст.

У музеї представлені:

• Речові знахідки — це знаряддя праці, промислове обладнання, зразки сировини і продукції, предмети побуту, вироби, зроблені працівниками НГВУ, нумізматичні матеріали (монети, медалі, ордени, значки і т. п.), діючі макети, відеокасети, диски, дискети, а також зразки живої і неживої природи.
  • До письмових пам’яток відносять книги, газети, журнали, буклети, рукописи, документи, листи, друковані та рукописні листівки тощо.
  • Образотворчі пам’ятки складають: скульптура, живопис, графіка, фотографії, плакати, оригінальні схеми, карти, фотографічні або з малюнком листівки, календарі, філателістичні матеріали і т. д.

До уваги відвідувачів — шість стендів із фотографіями Старого Борислава кінця ХІХ ст., колекція гасових і нафтових ламп, колекція значків, медалей, календариків, які стосуються нафтогазової промисловості, макет “Трійникова фонтанна арматура”, “Закачування агента в пласт”, діючі макети “Груповий привид кератів для видобування нафти з компактно розміщених неглибоких свердловин” та “Дерев’яна вежа з бурильним та експлуатаційним верстатом (1910-1956), гасовий примус, олійні масла фірм “Shell”, “Karpaty” (1939), колеса від воза, в якому возили бочки з нафтою, відеокасети про Музей нафтової промисловості в польському місті Бубрці, книги, журнали польською мовою про розвиток нафтової промисловості, книги про музеї гасових ламп та ін.