Як цікаво мандрувати – рідне місто пізнавати!

Історичне минуле Борислава вражає. А тутешня природа така неповторна, що знаходить відображення в кращих творах письменників та художників. І завжди цікаво дізнатися більше про рідне місто.

Тому з ініціативи та під керівництвом учителя географії Цапів Анни Омелянівни учні 5-А (класний керівник Гуцало М. І. ) та 5-Б (класний керівник Яремко Н. В. ) класів відвідали історико-краєзнавчий музей   м. Борислава.

Цікаву, ґрунтовну й пізнавальну екскурсію для допитливих п’ятикласників люб’язно погодився провести директор музею Спас Андрій Миколайович.

У природничому відділі діти побачили корисні копалини, різноплановий тваринний та рослинний світ Прикарпаття. Школярі дізналися цікаві факти з історії міських нафтових промислів, побачили знаряддя праці для добування нафти.

Учні мали змогу оглянути ряд унікальних та оригінальних експонатів: викопні рештки (кістки) мамонта кайнозойської ери, віялку ХІХ ст., давньоруську срібну гривню, цільну дерев’яну бочку, картину німецького художника Р. Волькеля «Старий Борислав» (1918р.).

Школярі дізналися багато нового про життя та творчість Стефана Коваліва й Ірини Сеник.

Маріанна Гуцало

Директор музею Андрій Спас

Бориславський історико-краєзнавчий музей був заснований з ініціативи місцевого краєзнавця Миколи Крижанівського. Будівля музею має свою сумну історію. Саме в його стінах за часів становлення радянської влади розташовувався відділ НКВС. Тут в підвалах розстрілювали тих, хто не хотів підкорятися залізній лапі комунізму. Зараз у музеї налічується приблизно 5 тисяч експонатів. Представлені експонати знайомлять відвідувачів з різними областями історії краю.

Експонати музею розміщені у п’яти залах.
Також є виставковий зал з постійно діючими експозиціями.

Природничий зал, що складається з двох кімнат, розповість про тваринний та рослинний світ місцевості, корисні копалини, кліматичні умови.

Наступна експозиція присвячена давній історії: є тут рештки мамонта, знаряддя праці первіснообщинного ладу та середньовіччя. Цікавий експонат — бочка з суцільного дерева — кодуб.

Далі — історія Борислава кінця ХІХ — початку ХХ ст. Представлені знаряддя праці для добування нафти, фотографії Борислава, портрет винахідника очистки нафти, картина художника Фолькельта “Борислав. 1918 р.”. Також показано видобуток озокериту та побутові речі: віялка для зерна, знаряддя ткацтва.

Окрема кімната присв’ячена Стефану Коваліву — вчителю, директору місцевої школи, публіцисту. Зібрані фотографії, документи, особисті речі.

Підготувала Людмила Матуріна