Незабутній майстер-клас у Світлиці Любові, Надії і Радості

Незабутній майстер-клас у Світлиці Любові, Надії і Радості

З давніх-давен українська хустка була наділена якоюсь магічною силою. Вона супроводжувала людину протягом усього її життя, як берегиня роду була з нею від самого народження і до останнього подиху

Хустка була обов’язковим атрибутом на кожному українському весіллі; під час обряду хрещення немовляти; на проводах сина до армії (мати обов’язково пов’язувала йому хустину, яка мала вберегти від усього лихого); на сватанні, як знак згоди…

Хустка могла чимало розповісти про свою господиню: дівчина вона чи заміжня жінка, ходить у веселощах чи горі, зібралась до роботи чи до свята.

Українська хустка ― це не лише головний убір жінки, але й важлива сімейна реліквія, яку передавали з покоління в покоління. Це давній символ жіночої душі, кохання та вірності.

Українська хустина є невід’ємною складовою культурної спадщини нашої країни.

От уже третій рік поспіль 7 грудня українці відзначають не лише День пам’яті святої великомучениці Катерини, але й Всесвітній День української хустки.

Це свято ще дуже молоде, його головною метою є бажання об’єднати жінок-українок у всьому світі, не залежно від віку і фаху, заради відродження та збереження українських звичаїв і традицій.

Всесвітній день української хустки – це не просто ще одне свято в календарі, а важливий внесок у збереження та популяризацію нашого національного надбання.

У нашому місті теж є справжні Берегині національних традицій і історії. Вони радо чекають усіх бажаючих у своїй Світлиці Любові, Надії і Радості, щоб розповісти дорослим і малим про цікавих людей нашого міста, про нетлінні традиції нашого роду, про незабутні імена української історії.

Ці Берегині – Союзянки, за ініціативи яких і було створено таку Світлицю. Всі вони – жінки пенсійного віку, але їх енергії і натхненню може позаздрити багато молодих. Вони не цураються ніякої праці, а джерело їх ідей повноводне і цілюще!

Жіночий колектив нашої школи побував в гостях у Союзянок як раз напередодні Всесвітнього Дня української хустки. Не можливо описати словами те піднесення і позитив, той неповторний настрій, який переповнював усіх під час цієї зустрічі. Нас гостинно приймали Булик Людмила, Копись Надія, Челядин Любов і Шоха Олександра. Звучали натхненні вірші, розповіді про Ірину Сеник, легенди про Святу Варвару. Ми з цікавістю оглядали експонати Світлиці, рукотворні вироби, книги, світлини, слухали про плани на майбутнє, а ще… стали учасниками справжнього магічного дійства. Вмілі руки пані Людмили за допомогою українських хусток перетворили всіх нас із сучасних вчителів на справжніх українських молодиць. Це було просто неповторно, неймовірно, це було, ніби поза часом і простором! Ми з захопленням оглядали один одного, і якесь трепетне  відчуття наповнювало душу, заставляло відчувати себе часточкою спражньої історії.

Ми безмежно вдячні господиням Світлиці за незабутнє свято і піднесений настрій. Сподіваємося, що наша зустріч з людьми, які увесь свій вільний час віддають служінню нашій історії, несуть прийдешнім поколінням пам’ять про свій рід, обов’язково повториться. А ми, у образах жінок з різних регіонів нашої української землі, веселі і радісні пішли сучасними дорогами, через густий грудневий сніг 2021 року по своїх домівках, щоб принести часточку радості і світла, отриманих на зустрічі, до своїх рідних.

Хіба дивно, що в такому настрої віршовані візерунки слів самі лягли на полотно паперу:

В хустці українській давнє й сьогодення,
в ній сплелись навіки мудрість і натхнення,
радості й тривоги, настрій і печалі,
у її кольорах дім й небесні далі.
І кохання маки й молодість квітуча,
і вдовиний смуток, і туга болюча…
Та краса жіноча в хустці розквітає,
з роду і до роду про своє віщає.

Про своє, вкраїнське, серцю наймиліше.
Прикрашай же, хустко, долю яскравіше!

 

 Ольга Ридзанич

2021 рік

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>