Незабутня мандрівка материками і океанами

Незабутня мандрівка материками

і океанами

Чого лише не придумують вчителі, щоб зацікавити сучасних учнів навчальним процесом! Адже мудрагелики 21 століття просто купаються в потоці Інтернет-інформації, не вилазять з гаджетів, вважають себе всезнаючими і… і отримують, часом, не зовсім добрі оцінки)))

Спрямувати учнів на пошук потрібного матеріалу, правильно вибирати, аналізувати і оцінювати знайдену інформацію, а найголовніше – використовувати її в належний момент – ось головне завдання сучасного вчителя. А навчити учнів вчитися – основна мета школи 3-го тисячоліття.

Вчителі нашої школи давно вже вийшли за рамки традиційних уроків. Прикладом цього є урок, тип якого можна визначити, як урок-мікс, урок з оригінальною організацією, урок взаємонавчання. Ідея уроку виникла у тісній співпраці трьох вчителів: класного керівника 4-б класу Зубик Оксани Володимирівни, вчителя географії Цапів Анни Омелянівни і вчителя інформатики Ридзанич Ольги Львівни.

Це була захоплююча подорож нашою планетою, всіма материками і океанами з захистом проектів, роботою з географічними картами, відгадуванням кросвордів і ребусів, переглядом презентацій, роботою в групах, створенням власних фото-карт, змаганням в ерудиції і кмітливості і… отриманням від цього шаленого задоволення.

Подорож супроводжували екскурсоводи-семикласники (Маців С., Попик М., Мисько А., Мутка О., Зубик С., Рєзанов В., Фанта А., Монастирська Н.), які теж завершили вивчення теми «Материки і океани» з географії і підготували для молодших друзів цікаві презентації-загадки, розповіли їм теорію створення материків, допомагали при роботі творчих груп.

На 2 уроки кабінет інформаційних технологій перетворився в офіс світового географічного товариства з сучасною оргтехнікою, географічними картами, глобусами, чудовою книжковою виставкою і півсотнею щасливих облич.

Батьки і вчителі, які були присутні на уроці, щиро захоплювалися активністю школярів, пишалися своїми дітьми.

Кожний урок для учня – це нова сходинка до вершин пізнання, нова подорож материком знань, нове плавання океаном наук, а для вчителя – справжнє творче дійство, за яким кропітка праця, складена з пошуку ідей, методів їх реалізації, підбору засобів і любові, любові до дітей і своєї професії.

На сьогоднішній день склалася необхідність застосування під час викладан­ня шкільних предметів таких форм і методів, які б збуджували творчість учнів, створювали атмосферу розкутості, емоційного піднесення, залуча­ли позашкільні інтереси і захоплення дітей до навчального процесу. Тоді ми отримаємо творчого, креативного, активного громадянина.

Інтегрований урок підготували:

Зубик О.В., класний керівник 4-Б кл.

Цапів А.О., вчитель географії.

Ридзанич О.Л.,

вчитель інформатики.

На світлині: книжкова виставка “Наша планета”