НУШ. Покрокова підготовка вчителів від початкової до базової середньої школи

Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, в якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й уміння застосовувати їх у повсякденному житті.

НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Водночас батькам теж подобається відвідувати цю школу, адже тут панують співпраця та взаєморозуміння.

Реформу НУШ розраховано на роки, адже неможливо швидко змінити освітню традицію, що плекалася в Україні протягом десятиліть. Проте зміни вже розпочались з 1 вересня 2018року, коли усі учні початкової школи пішли на навчання за програмою НУШ. На сьогоднішній день вони вже четвертокласники.

В наступному році НУШ переходить до базової середньої школи, тому на даному етапі у Львівській області проводиться курсова перепідготовка вчителів, які у 2022-2023 навчальному році навчатимуть учнів у п’ятих класах. Покрокова підготовка від початкової до базової середньої школи проводиться також в освітніх закладах Бориславської ОТГ. Інструктором по впровадженню НУШ є вчитель історії нашої школи Фришко Іванна Іванівна.