Одягни вишиванку

Вдягни, дитино, рідну вишиванку
І українцем йди у білий світ.
Дивуйся світу в росянім серпанку
Й люби цю землю вже з дитячих літ.

Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавала з покоління в покоління, з роду в рід, як родина реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.

16 травняу в  ЗОШ І-ІІІст №3 відзначали День вишиванки. Цього року учні та вчителі школи долучились до акції «Одягни вишиванку». Дрес-кодом дня була вишиванка, і вся школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки. Хтось радів своїм новим вишитим обновкам, хтось вдягнув улюблену вишиванку. Це свято об’єднало і вчителів, і учнів.

Урочиста лінійка, присвячена Дню вишиванки, розпочалася з Державного гімну України. Про історію, символіку вишиванки в різних регіонах України розповіли вчителі-словесники (Федуняк С.В, Шоха Г.П, Гуцало М.І). Зворушливим акордом заходу став майстерно прочитаний вірш про вишиванку директором школи Драганом В.І.

Родзинкою урочистої лінійки був патріотичний флешмоб «Моя сорочка вишивана», організований педагогом- організатором Стефанчук О.В. та шкільним парламентом. Активна молодь у вишиванках, в патріотичному танці ще раз показала, що ми – сильна, волелюбна нація, яка свято шанує традиції предків, пишається своїм минулим і впевнено дивиться в майбутнє.

PS: Відеорепортаж здійснювали представники учнівського парламенту

( Височин Єлизавета, Войтович Олег.)

Стефанчук О.В.

2019 рік