Поезія душі Ігоря Нижника

nyzhnyk-2Нещодавно в читальній залі центральної міської бібліотеки відбувся літературно-мистецький вечір, присвячений 80-тим роковинам від дня народження Ігоря Йосиповича Нижника.
Присутні на цьому заході вшанували пам’ять великого поета, ділилися враженнями від прочитаного, слухали його поезію, згадали його як поета-пісняра, музиканта, поринули у чудовий творчий світ пана Ігоря і в приємному спілкуванні згадали нашого земляка, ім’ям якого був ще раз прославлений Борислав.
Ігор Нижник був членом Спілки письменників України, очолював в Бориславі міський відділ культури, деякий час працював викладачем у музичній школі, був ініціатором заснування при редакції часопису «Нафтовик Борислава» літературного об’єднання імені Стефана Коваліва.
Ігор Йосипович був життєлюбом, музикантом в поезії і поетом у прозі:
«Любити світ навчила мене мати,
А батько – скрипку і кісся тримати,
Науку їх шаную все життя,
Та чи зумію дітям передати?»
На цьому заході були присутні дружина письменника Зореслава Шкіряк-Нижник, донька Людмила Лисенко, внучка Софія Нижник. Вони поділилися спогадами про чоловіка, батька. Свого творчого наставника згадали й члени Спілки письменників України Ольга Сидорак, Роман Соловчук, Андрій Грущак, доктор філософії і поет Богдан Завідняк.
Прийшли вшанувати поета й учні ЗОШ №3 м. Борислава. Поринули у чудовий творчий світ пана Ігоря шанувальники художнього читання: Олег Федрак (3-б кл.), Наталя Гвоздецька (3-б кл.), Юрій Кузан (3-б кл.), Олег Дурнота (3-б кл.), Оксана Гнатів (7-б кл.),
Віктор Кошик (7-б кл.), Олена Фридрак (7-б кл.), Сергій Божко (7-б кл.).
Вже скоро мине 2 роки, як відійшов у засвіти великий поет. Та його добрі справи, його твори, його творчий доробок будуть жити вічно і виховувати справжніх українців.

Надія Федичко

вчитель світової літератури ЗОШ №3 м. Борислава