«Школа має талант». Грандіозний півфінал

Рубрика: Докарантинні спогади.

«Школа має талант».

Грандіозний півфінал

 

От і прийшов до нас такий очікуваний новий навчальний рік, нові надії, нові сподівання, велике бажання вчитися в своїх рідних класах, зі своїми однокласниками, які вже стали родиною, бачити вчителів наживо, а не в моніторі комп’ютера чи екрані смартфону.

Карантин вніс свої корективи в навчальний процес і у відношення до нього всіх: учнів, батьків, педпрацівників.

Мабуть, саме зараз, як ніколи, стало зрозумілим, що школа – це не лише навчання певним предметам, школа – це уроки комунікації, уважності, відповідальності, пунктуальності, сприйняття, пошуку рішень тощо.

А ще, школа – це безліч цікавих зустрічей, виступів, заходів, конкурсів, які дистанційно виглядають не так привабливо, бо не дають змоги відчути атмосферу, поділитися враженнями, емоціями.

Ми, організатори конкурсу «Школа має талант» почуваємося нині щасливими, бо з якоїсь невідомої нам причини, яку тепер називаємо Божим провидінням, вирішили порушити свої ж правила і провели для учасників і їх батьків та друзів-вболівальників не, як завжди, фінальний, а ще півфінальний концерт…

А починалося все з яскравих афіш по всій школі, які закликали учнів продемонструвати свої таланти в різних номінаціях.

Незважаючи на те, що не всі умільці виявили бажання взяти участь у конкурсі, кількість заявок була вражаючою, аж 75!!!!

Усім відомо, що кожна людина нагороджена від народження якимось талантом. У когось він більш яскраво виражений уже, хтось ще себе шукає, але не талановитих людей просто не існує. Ми ще раз переконалися, що наша школа багата на яскраві таланти, які діти за підтримки своїх рідних, за допомогою прекрасних тренерів і викладачів розвивають в Дитячій школі мистецтв, Дитячій юнацькій спортивній школі, Палаці культури, Будинку дитячої та юнацької творчості тощо, на шкільних уроках музики, хореографії, мистецтва, театральному гуртку.

До кожного етапу конкурсу учасники отримували нові спеціальні завдання: декламували вірші бориславських поетів, виконували так звані «забуті шедеври» української естради, змінювали свій звичний стиль чи жанр, напр. у танці, творили власну прозу і вірші про свою школу, місто, рідний край, відображали свої думки пензлем…

Завдання змінювалися від етапу до етапу. Головним в оцінюванні враховувалися майстерність виконання, відповідність образу, виконання умов.

Ви собі просто не уявляєте наскільки важко було відбирати учасників у наступні тури. Наші діти ж просто самородки!

Півфінальні завдання у нас уже традиційні: учасники різних номінацій об’єднуються і створюють спільні номери. Це настільки цікаво спостерігати, як джерелом вирує фантазія, як діти різного віку і вподобань разом спілкуються, радяться, тренуються, щоб бути одним цілим у задуманому номері!

Відвідавши репетиції, ми просто не мали права не продемонструвати такі цікаві знахідки глядачам. Так і народилася смілива думка, підказана Небом, організувати справжній концерт півфіналістів.

В результаті відбіркових турів і чверть-фінальних змагань до півфіналу увійшло 42 учасники, серед яких і колективи (ляльковий театр, вокальні ансамблі, дует веселих ілюзіоністів, танцювальне тріо…), з яких було сформовано концертну програму на 20 номерів.

Лише ті, що були на концерті можуть зрозуміти, які емоції вирували в залі! Щоб їх описати, треба розповідати про кожний номер!  А як вмістити цю розповідь у одній публікації?

Чудового ефекту додавало те, що всі номери одразу ж знімалися на відео-камеру і тут же демонструвалися на великий екран, що давало змогу глядачам краще розгледіти виступаючих, а у тих номерах, де паралельно до виступу одного з конкурсантів інший створював неперевершені мальовані композиції, це було просто незамінимо!

(За що від усієї душі дякуємо Анатолію Григоровичу Федорку і низько кланяємося за його безмежний альтруїзм і творчу натуру).

Виступи конкурсантів оцінювало дуже доброзичливе журі, яке готове було обійняти кожного учасника за його вміння і старання.

Ольга Львівна Ридзанич, Оксана Михайлівна Козар, Оксана Зенонівна Валага, Данута Григорівна Цигалова, Ольга Дмитрівна Микулич, як члени журі і просто як вчителі наших талановитих дітей, висловлюють величезне спасибі всім учасникам конкурсу, не лише тим, хто увійшов у півфінал, а ВСІМ, хто взяв участь у конкурсі, їх батькам, викладачам Дитячої школи мистецтв, тренерам Дитячої юнацької спортивної школи, шкільним вчителям мистецького напрямку, всім іншим наставникам, які допомагають учням нашої школи розвивати і удосконалювати свої таланти.

На завершення півфінального виступу до всіх присутніх звернувся директор школи Драган Володимир Іванович зі словами щирого захоплення і вдячності, а ще, тоді він промовив фразу, яка стала пророчою: «Не знаю, як журі буде оцінювати конкурсантів, бо на мою думку вони всі достойні фіналу!». Хто ж знав, що уже за кілька днів почнеться карантин, який зовсім не очікувано затягнеться мало не до нового навчального року…

Ото ж, з легкої руки нашого директора, всі учасники півфіналу вважаються ПЕРЕМОЖЦЯМИ конкурсу «Школа має талант 2019-2020 н.р.»

Вітаємо вас, наші зірочки, наші талановиті діти, наша радість, наше майбутнє!

 

(продовження в наступній публікації)

 

 

Ридзанич Ольга Львівна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>