“Школа має талант. Продовження історії…”

 “Школа має талант. Продовження історії…”
 Кажуть: «Уміти – не значить робити». Саме тому одним із пріоритетних напрямків роботи нашої школи є допомогти учням реалізувати свої вміння і таланти, навчити їх дарувати прекрасне іншим, використовувати на практиці дане їм від Бога вміння.

 

Уявіть собі надзвичайно оригінальну патріотичну композицію у виконанні чемпіона України з бойового гопака Микулича Олега (6 кл.) і граціозної акробатки Страшівської Анни (4 кл.), в якій переплелися мужність і ніжність, сила і гнучкість, а ще прекрасне володіння тілом, козацькими атрибутами (шаблями, булавою, палицями, ходіння по шклу), справжній український юнацький дух…

Чи віртуозне виконання композиції «Танець мавпочок» у інтерпретації другокласника, неодноразового переможця мистецьких конкурсів Сподарика Максима (фортепіано) і четвертокласника-трубача Халуса Дениса. Хлопчики не лише вправно грали на інструментах веселу і запальну мелодію, а й своїм виглядом, підібраним образом підсилювали характер музики.

Справді золотим можна назвати пензлик, яким створює свої мальовані композиції Ключак Вікторія (6 кл.). Це неперевершений талант, який у півфіналі доповнив чаруючий спів Нечипорук Лілії (7 кл.). «Намалюю тобі зорі…» – чисто і лагідно, щиро і душевно співала Ліля, а на великому екрані всі глядачі бачили, як на мольберті пісенний образ перетворюється в живописний вмілими руками Вікторії…

 

Коли слухаєш вірші шкільних поетів, розумієш, які насправді глибокі наші діти, як вони щиро вболівають за свій край, переживають за долю рідної держави. А коли їх твори декламують справжні володарі слова, задуманий зміст ще швидше дістається до кожної душі.

 

З біллю у серці, непідробною відвертістю і хвилюванням читав вірш Юліани Ніроди (6 кл.) четвертокласник Андрій Козар, учениця 2-класу Катерина Зубик донесла до всіх велике бажання Анастасії Помайди (7 кл.) берегти екологію рідного краю, починати з себе, щоб зберегти красу і велич нашої держави. А як дивовижно прозвучала розповідь Христини Костецької (5 кл.) про дитинство у виконанні її однокласниці Вікторії Дзюби! Коли улюблена поетеса Ліна Костенко писала про бузинового царя, мабуть і не уявляла собі, що цей вірш можна читати дуетом. Діалог мами і донечки неперевершено прозвучав у виконанні дев’ятикласниці Христини Кугівчак і четвертокласниці Аліни Льорет. Свій власний глибокий і серйозний вірш, справжній роздум над змістом життя під назвою «Філософія подвигу» натхненно читав Владислав Бабій (10 кл.), музичним супроводом звучали українські цимбали Богдана Громка (5 кл.)

 

Кажуть, що найкраща зарядка для людини це танці! Мабуть, це чиста правда, бо танець потребує стільки фізичної і духовної праці над собою, стільки вправності у кожному кроці!

 У півфіналі наша витончена, гнучка і ніжна Іринка Чарнош (6 кл.) об’єдналася з вокалісткою Соломією Яцуляк (9 кл.) і публіка, наче заворожена, слухала і спостерігала вічний і прекрасний вальс. Партнером Іринки у танці виступив Назар Делінкевич (5 кл.), який разом з однокласником і однодумцем Іллею Янком радували нас, на всіх етапах конкурсу, неймовірно веселими і магічними фокусами. А реквізит до них допомагала створювати справжня майстриня на всі руки Настя Східницька (5 кл.).

Як ви думаєте, чи можна об’єднати майстрів хіп-хопу і східного танцю? Це ж абсолютно різні стилі, рухи, темпи, енергетика….

Якби ви бачили запальний сучасний український танець «Кладочка» у виконанні Уляни Мутки (5 кл.), Софії Юзефович (9 кл.) і Христини Кугівчак (9 кл.), ви б так не думали! Це була справжня феєрія музики і рухів, у якій дівчата, наче купалися, злагоджено і синхронно виконуючи усі елементи, придумані молодим хореографом, колишньою ученицею нашої школи, Лідою Кукезою.

До слова сказати, Христинка Кугівчак в останній день, репетируючи зранку до пізнього вечора, зуміла замінити в цьому танці свою однокласницю Аню Савку, яка, нажаль, напередодні концерту захворіла. Який характер, яка сила волі!

 

Не можу без захоплення розповісти вам ще про один виступ. Ви чули коли-небудь українські коломийки у виконанні саксофону в дуеті зі скрипкою? Скажу вам чесно – то бомба! Запальні музики вигравали Олександр Мутка (8 кл.,саксофон) і Уляна Мутка (5 кл. скрипка), які спеціально об’єднали свої уміння для півфінального виступу.

 

А який пречудовий танцювально-акробатичний супровід придумали спортсменки Вікторія Фринцко (8 кл.) і Ілана Деленкевич (9 кл.) до пісні «Зоряний саундтрек» у виконанні зіркового шкільного вокального дуету Вікторії Шкіль (10 кл.) і Юлії Столяр (10 кл.)! Чіткі рухи дівчат, бездоганно продумана композиція, барвисті костюми і дзвінкі, як струмочки, голоси. Номер був нагороджений шквалом аплодисментів!

 

Дует 9-б класу у складі Каріни Войтович і Христини Кнестяпіної подарував нам чуттєву пісню «Ти мої вітрила», яка супроводжувалася майстерними монохромними роботами юного графіка Сергія Зубика (8 кл.).

А Іринка Чарнош (6 кл.), натхненна піснею «Квітуча Україна» у виконанні шкільного соловейка Володі Здендяка (4 клас), протягом звучання пісні створила неперевершений образ квітучої Неньки: жовто-гарячі соняхи і пурпурово-соковита калина яскраво і колоритно перепліталися зі старанним Володиним сопрано.

 

Протягом концерту ще не раз звучали прекрасні голоси наших талановитих учнів: теплу і родинну пісню «Бабусина вишиванка» грайливо дарувала всім бабусенькам учениця 4 класу Юліана  Симович, а ніжну, чуттєву, високодуховну пісню «Незабаром» несла своїм неперевершеним сопрано прямо в серце кожному шестикласниця Стащак Вікторія.

 

Справжньою приємною несподіванкою став для всіх новий експеримент лялькового театру 5 класу у складі Дзюби Вікторії, Мутки Уляни, Христини Костецької, Анни Герич, Маркіяна Драгана і Евеліни Радецької, яка не лише виступила в ролі акторки, а й стала автором п’єси «Чому гусениці перетворюються на метеликів», яку театр представив на суд глядачів і журі.

 

До слова сказати, всі очікували ще один виступ. Третьокласники Кміть Соломія, Рахель Ярина і піаніст Євген Журавчак не змогли, на жаль, вийти до глядачів через хворобу Євгена.

 

Завершилося це феєричне дійство Піснею «Україна – це я, Україна – це ти», у виконанні учнів 9-а класу (Богдан Лимар акомпанував на гітарі, співали Назар Валага, Марта Ільків, Світлана Линів, а фоном до пісні були спеціально створене Юрієм Пирогом слайд-шоу).

 

Злагоджено і мобільно пройшов цей, справді, грандіозний півфінал, вміло керований ведучими 11-класниками Христиною Монастирською і Олегом Войтовичем.

 

Концерт завершився, але спогади про нього й до нині жваво обговорюються учнями і вчителями.

 

Ще раз висловлюємо величезне спасибі ВСІМ учасникам конкурсу, їх батькам, викладачам Дитячої школи мистецтв, тренерам Дитячої юнацької спортивної школи, шкільним вчителям мистецького напрямку, керівникам гуртків, всім іншим наставникам, які допомагають учням нашої школи розвивати і удосконалювати свої таланти.

Ридзанич Ольга Львівна

2020 рік

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>