Сліпуча врода

Валерія Шахунова, учениця 4-Б класу

До збірки «Сліпуча врода» ввійшли перші поетичні спроби та оповідання Валерії Шахунової, учениці 4 – Б класу нашої школи, які присвячені рідним та близьким людям, тваринам та природі рідного краю, подіям на сході України. Валерія пишається своєю дружньою родиною.

Вона з любов’ю ставиться до мами, з повагою до батька, з пошаною до бабусі, з ніжністю до найулюбленішої сестрички Вероніки. Щороку на її день народження Валерія дарує сестричці свої поетичні рядки, в яких і щирість, і любов, і радість, і щастя, «бо у мене є сестричка мила». Валерія любить природу, спостерігає за явищами природи («Пісенька вітру»), милується цвітом калини за вікном («Калина»), захоплюється красою Троянди та стійкістю Хризантеми («Сліпуча врода»). Тему дружби та взаємодопомоги Валерія порушує в оповіданні «Пригода», у якому ластівка врятувала від загибелі маленьку мурашку. Серед її віршів мають місце і патріотичні мотиви. З великою любов’ю Валерія описує природу України. Її зачаровує «спів пташки», «милує око цвіт ромашки». Найзаповітніша мрія дівчинки – це мир на всій українській землі. Про це вона пише у вірші «Хай буде мир!».

Бажаю тобі, Валеріє, щоб усі твої мрії та бажання здійснилися. Нехай ця книжечка буде добрим початком у твоєму творчому житті.

Ольга Григорівна, перша вчителька