“Світ був як казка, повна чудес”

Головною метою вивчення української літератури в школі є формування компетентних читачів, сприяння всебічному розвитку, духовному збагаченню учнів та виховання національно свідомих громадян України.
Творчий учитель, не відкидаючи перевірених часом традиційних методів, прийомів і форм роботи з учнями, шукає нові шляхи вдосконалення освітнього процесу. Тому все більшого поширення набувають уроки з використанням інтерактивних технологій навчання.
28.02.2020 р. вчитель української мови та літератури Федуняк Світлана Василівна провела для учнів 10-А класу відкритий урок на тему “Світ був як казка, повна чудес” (за повістю М. Коцюбинського “Тіні забутих предків”).
Використовуючи яскраву наочність і цікавий дидактичний матеріал, Світлана Василівна максимально активізувала діяльність учнів, створила в класі комфортну атмосферу й умови живого спілкування.
Розвиток комунікативних компетентностей учнів здійснювався протягом усього уроку.
Десятикласники поринули в дивовижний світ українських Карпат, предковічну загадковість Гуцульщини, неповторність звичаїв та обрядів, особливості світогляду гуцулів.
Учні та гості змогли хоча б на деякий час облишити повсякденну круговерть і схилитися над берегами вічної ріки життя, ріки людської душі, зазирнути в найпотаємніші її глибини, відчути гармонію людини і природи.
А допомагали краще зрозуміти цей чарівний і цікавий світ кадри з кінофільму “Тіні забутих предків” Сергія Параджанова, створеного за повістю Михайла Коцюбинського.

Учитель української мови та літератури
Гуцало Маріанна Ігорівна

2020 рік