Урок-мандрівка «Цей загадковий світ»

geo

На фото: директор ЗОШ №3 Драган Володимир Іванович, завідувачка бібліотеки філії №3 Бориславської МЦБС Сеньків Наталія Мирославівна, вчитель географії Цапів Анна Омелянівна, завідувачка шкільної бібліотеки Матуріна Людмила Григорівна

Два роки тому в нашій школі вчителька географії та природознавства Анна Цапів провела з учнями п’ятих  та шостих класів урок-мандрівку у світ космосу під назвою «Цей загадковий світ».

Учням та гостям дуже сподобався цей яскравий урок і як згадку про цю подію ми подаємо Repost.

Астроном – Христина Загірська та її помічники: Цвітана Кісіль, Софія Рак, Таня Таран, Марко Попик, Назар Бакан – вправно провели учнів у космічну мандрівку Чумацьким Шляхом:

Ще прадіди, що на волах

У Крим по сіль ходили,

Два вози і Чумацький шлях

У небі залишали.

Довідалися учні про «… сузір’я Лебедя, Стрільця, сузір’я Рака та Тільця…», про зорі, про Землю, що «… в завіях, у цвіті кружляє навколо Сонця по орбіті», про одвічний супутник Землі – Місяць, який «відпочиває», коли «володарює Сонце».

Згадали і про Сонячне затемнення – стародавні русичі вважали злою витівкою Змія, який з’їдає небесне світло і тимчасово перемагає пітьма над світлом, поки воно знову воскресне.

Для уроку було підготовлено декілька презентацій.

Ведуча Рената Онищенко з  вчителькою допомагали учням зрозуміти наукове тлумачення  всього, що відбувається у Всесвіті.

Підсумкове опитування учнів наприкінці уроку засвідчило, що немає нічого гармонічнішого  й величнішого, як світ.

Велика вдячність бібліотекарям Наталії Сеньків (зав. Бібліотеки-філії №3) та Людмилі Матуріній (ЗОШ №3) – за допомогу в підготовці цього пізнавально – навчального уроку в якому переплелися знання з географії, астрономії. Фізики, історії та української літератури.

Галина Шаран, вчителька ЗОШ №3.