Тарасове слово – дух рідної мови

Тарасове слово – дух рідної мови

« Я завжди боровся мужньо як чесний лицар проти ворогів християнства і завжди діяв для добра і користі своєї Батьківщини, і було в мене єдине бажання – бути їй опорою і захистом».

                                                                         Кошовий отаман Іван Підкова

 

 

Заповідав наш національний пророк, геній українського слова Тарас Шевченко поховати себе на Україні над сивим Дніпром. Чернеча гора стала його вічною обителлю, де витає дух козацьких ватажків, де молились ченці, які зреклися мирської суєти в ім’я служіння Богові. Пам’ятник Івану Підкові біля Чернечої гори красномовно свідчить про єдність помислів і діянь в ім’я України двох великих мужів – кошового отамана й співця важкої долі людської.

З наміром вшанувати пам’ять великого поета, Кобзаря народного, відбулося літературне дійство в нашій школі 27 травня під назвою «Величне слово Тараса Шевченка на сторожі України». Минуло 158 років з  того часу, як друзі перепоховали Тараса зі Смоленського кладовища в Петербурзі на Чернечу гору поблизу Канева.

Спочиваєш ти, наш батьку,

Тихо в домовині,

Та збудила твоя пісня

Думки на в країні.

                                            Леся Українка

 

Розмовляв Шевченко на шкільній сцені з Музою і Долею, бо й сам у реальному житті захоплювався театром і брав участь у ньому. Сухий Роман, Бассараб Анна, Гедро Ольга (учні 10 класу) майстерно виконали цю місію.

Слава (Юзефович Софія, учениця 8 класу)  розповіла всім присутнім у залі про те, як шанують Тараса Шевченка  на Україні й далеко за її межами.

Ровенчак О.Н., вчитель основ християнської етики, та Деленкевич Ілана, Кугівчак Христина, Микулич Олеся, Савка Анна, Юзефович Софія (учениці 8 класу) виконали пісню на слова Тараса Шевченка «Думи мої».

«У кожного свій Шевченко, бо всяк вибирає в його спадщині те,що йому найближче». Під таким гаслом Микулич Олеся, Габчак Софія, Кугівчак Христина (учениці 8 класу) висловили міркування відомих людей – Івана Огієнка, Лесі Українки, Ігоря Ліхового – про особливу місію Тараса Шевченка на українській землі.

Учень 9 класу Кодочігов Олег виразно декламував поезії Шевченка та присвячені йому вірші відомих українських поетів.

Усі розповіді про життєвий і творчий шлях великого Кобзаря супроводжувалися мультимедійною трансляцією анімацій та відео. Цією презентацією займалася педагог-організатор Стефанчук О.В.

Попик Л.В., вчитель трудового навчання, разом з учнями брала активну участь у виготовленні декорацій на літературне свято.

Вступне слово під час проведення заходу належало керівникові шкільного драматичного гуртка Шаран Г.О.

Із завершальним  словом виступила заступник директора з виховної роботи      Козар О.М.

Читаю «Кобзар» – це в народ мій незламная віра,

У якого і воля, і правда – два рівних крила…

       (Фрагмент  пісні С.Сірого «Читаю «Кобзар»).

 


 

 

Вчитель-словесник Шаран Галина Омелянівна

 




\

<iframe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>