Театралізоване дійство «Дума про Роксолану»

Роксолана

У нашій школі 6 квітня відбувся виступ драматичного гуртка. Учні разом із керівником Шаран Г. О. підготували театралізоване дійство «Дума про Роксолану».

Легендарна постать Насті Лісовської ожила на шкільній сцені. Силою духу, витривалістю, мужністю, непохитною любов’ю до України заполонила Роксолана, так звали Настю в Туреччині, глядачів – учнів та вчителів. Вони з особливою зацікавленістю спостерігали за тим, що відбувалося в палатах Сулеймана Пишного.

Перейнявшись болями і стражданнями цієї величної жінки, керівник драматичного гуртка Галина Шаран зуміла вміло створити сюжет театралізованого дійства, майстерно декорувати сцену, влучно підібрати виконавців ролей, щоб переконати глядачів у реальності подій, які відбувалися в житті нашої землячки з Рогатина.

«Наперекір жорстоким заборонам мусульманства потрапила Настя до гарему турецького султана Сулеймана, стала його улюбленою дружиною, а потім і султаншею та зробилася фактичною правителькою Османської імперії», – так згадують про Роксолану очевидці подій.

Завдяки старанням Великої Султани Стамбула 40 років на Україну не нападали турки й татари.

Перевтілилася в образ Роксолани Олеся Микулич. З особливою любов’ю освідчувався їй в коханні Сулейман – Олег Войтович. Радісно й одночасно з болем у душі зустріла Настю-Роксолану її матір – Ольга Горб’як. Юрко Дудура, слуга Роксолани, провів у палати маму.

Дівчата-красуні, полонянки з гарему султана (Анна Савка, Софія Юзефович, Ілана Делінкевич), висловлювали своє невдоволення стосовно нової дружини Сулеймана Пишного. Однак, довелося їм визнати, що вона справді розумна і гідна бути дружиною падишаха.

Справжньою окрасою свята були музичні композиції у виконанні Адріани Метельської, Володі Зубика, Анни Басараб, Ольги Гедро.

Ведучі театралізованого дійства – Христина Кугівчак, Софія Гуцило, Юрій Періг, Юлія Столяр, Тереза Рославцева.

Виклад подій звучав з їхніх уст по-ліричному виразно і переконливо.

Чудове музичне оформлення було здійснено завучем з виховної

роботи – Козар О. М., організатором молоді – Стефанчук О.В.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>