Вечір пам’яті жертв голодомору 1932-1933 рр.

5

26 листопада 2015 року в Бориславській ЗОШ №3 відбувся вечір-реквієм, у ході якого відбулась спільна молитва, тематичні виступи та читання віршів про Голодомор у супроводі відеоряду архівних зйомок і свідчень очевидців тяжкої всенародної трагедії.

Ніби гортаючи підряд сторінка за сторінкою, учні 8-Б класу (Св.Ровенчак,О.Ковальський, І.Кшивоглявий, С.Костик, Н.Радик, Вл.Драгуш) розповіли про чорну хроніку Голодомору, про страждання, муки й скорботи роду людського, які розпинали душу України (роль України виконувала Олена Фридрак) на хресті всевишньої печалі.

Особливо зворушливим і до болю хвилюючим стали свідчення очевидців, устами учнів (Візнер Софії, Ворон Соломії, Божка Сергія, Варжибок Оксани) про голодні роки 1932-1933. Неможливо було без сліз слухати трагічну історію про те, як на очах помирав опухлий від голоду син, як гасла свічечка життя найменших брата чи сестри, як вмирали села чи міста.

Згадали школярі (В.Лунів, М.Шиманська, А.Дурнота, В.Сущенко, В.Вишатицький) і про Курган Скорботи – перший в Україні пам’ятник жертвам Голодомору, землю до якого привозили з усіх регіонів країни.  На ньому встановлено великий дзвін, що завершується хрестом і написом: «Голодомор – 1933: коли відходить одна людина – з нею вмирає світ. Коли ж мільйони ідуть в прірву – тоді вмирає вже ціла галактика».

Заключним акордом заходу стала молитва дітей (М.Барщик, О.Гнатів, Ю.Пащенко, В.Зубик): «Господи! Прости цю прокляту землю, цей милий рай, на якому вселився диявол. Усіх нас, грішних, прости, що мовчали, за упокій твій молебнів не справляли… Господи! Страждання, муки й горе мого народу до Всевишньої скорботи зарахуй, і біди, і погибель від землі й народу сущого відведи» та виконання церковного гімну «Боже, великий, єдиний». Також присутні вшанували пам’ять загиблих голодомору хвилиною мовчання та запалили свічки пам’яті, як данину тим, хто навічно відійшов від нас 1932-1933 роках.

Заступник директора з виховної роботи Козар О.М., вчитель початкових класів Лісович О.Г. від імені всіх присутніх подякували всім учням 8-б класу, класному керівнику Федичко Н.Р. за високий моральний урок: «…Нехай пам’ять про всіх померлих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі…»