Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”

Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”

Щорічно в Україні проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Насильство над дітьми – проблема, яка завжди існувала і скоріш за все, ще дуже довго буде існувати у сучасному суспільстві. Сучасність демонструє такі його приклади, як торгівля дітьми, залучення до жебрацтва, економічна експлуатація, позбавлення житла, коштів для існування, зневага потребами й інтересами. Діти є найменш захищеною і найуразливішою частиною суспільства, повністю залежною від дорослих.
Насильство над дітьми – це широке поняття, яке включає різні види поведінки батьків та опікунів, однолітків та будь-яких осіб, які старші або сильніші.
Зневага (нехтування) інтересами і потребами дитини (економічне насильство) – відсутність належного забезпечення основних потреб дитини в їжі, одязі, житлі, вихованні, медичній допомозі з боку батьків чи осіб, їх що заміняють. Типовим прикладом зневажливого ставлення до дітей є залишення їх без догляду, що часто призводить до нещасних випадків, отруєнь та інших небезпечних для життя і здоров’я дитини наслідків.


Наша школа теж долучилась до цієї Всеукраїнської акції. З учнями проведено ряд профілактичних бесід та анкетувань для кращого розуміння ситуації. Школярі розуміють важливість та актуальність даної проблеми. Вони активно долучились до обговорення, обмірковували про те, як діяти у різних ситуаціях, щоб не потрапити у тенета кривдника. Вкотре повторили, який знак подати, коли потрібна допомога. За допомогою комп’ютерних технологій кожен створив малюнок «Стоп насильство!».


Жорстоке ставлення до дитини і нехтування її інтересами можуть мати різні види і форми, але їх наслідками завжди є серйозний збиток для здоров’я, розвитку і соціалізації дитини, нерідко й загроза її життю чи навіть є причиною смерті.

Психолог школи Рак Г. З.

2021 рік

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>