Взаємодія вчителя-логопеда, вчителя початкових класів та батьків

Взаємодія вчителя-логопеда, вчителя початкових класів та батьків – запорука успішної корекційної роботи з дітьми, які мають порушення мовлення

Одним із найважливіших завдань, яке стояло перед мною, як вчителем-логопедом в ЗОШ №3 – це ефективність корекційно-логопедичної роботи, а саме:

• Розвиток артикуляційної моторики;
  • Виправлення порушень звуковимови;
  • Розвиток дрібної моторики і координації рухів;
  • Формування фонематичного слуху і навичок звукового аналізу та синтезу;
  • Збагачення словникового запасу;
  • Формування граматичного ладу мовлення;
  • Формування зв’язного мовлення відповідно до вікової норми.

Цілком очевидно, що рішення такого комплексу завдань можливе тільки при тісній взаємодії вчителя-логопеда з вчителями початкових класів, які щодня і досить тривало спілкуються з учнями.

Незаперечна важливість залучення батьків до активної участі в корекційному процесі з подолання мовного дефекту у дитини, оскільки це багато в чому прискорює успіхи школяра.

Спочатку батьки певною мірою звикають до вимови своїх дітей і не помічають в ній недоліків, а тому і не допомагають їм засвоювати правильну мову. Я, як вчитель-логопед, роз’яснюю батькам, наскільки важливо правильно формувати мову учнів і показую їм в чому полягає логопедична робота, підкреслюючи корисність розумних вимог до дитини і необхідність закріплення досягнутого в майбутньому. Саме тому було заведено зошит-взаємозв’язку батьків та вчителя-логопеда, в якому записуються індивідуальні завдання для кожного учня.

Таким чином, взаємодія фахівців  та батьків дозволяє залучати у сферу корекційно-мовленєвої роботи більш широке коло дітей, повніше використовувати резерви корекційно-педагогічного впливу, підвищити ефективність роботи логопедичних груп, збільшити відсоток учнів випущених з грамотною мовою і правильною вимовою, підвищити якість освітнього процесу.

На фото учні, які отримали медальки за те, що вони навчились вимовляти грамотно звук, який досі не вміли.

Вчитель-логопед

Марич Іванна Андріївна