ЗУНР – феномен національного державотворення

ЗУНР – ФЕНОМЕН НАЦІОНАЛЬНОГО ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ

З нагоди 100-річчя проголошення Західноукраїнської Народної Республіки у школі відбулася конференція «ЗУНР – ФЕНОМЕН НАЦІОНАЛЬНОГО ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ». У конференції взяли участь старшокласники школи, представники учнівського парламенту. У вступному слові президент школи, Юзефович Софія, наголосила, що Західноукраїнська Народна Республіка, 100-річчя виникнення якої припадає на листопад 2018 року, є яскравим прикладом державотворчих прагнень українського народу, зокрема його західної вітки. У ході конференції школярами було виголошено п’ять доповідей:

– «Передумови виникнення ЗУНР» (Юзефович Софія);

– «Державотворча діяльність ЗУНР» (Монастирська Христина);

– «Зовнішньополітична діяльність ЗУНР та її збройна боротьба за незалежність України» (Гедро Ольга);

– «Дмитро Вітовський – Держаний секретар військових справ ЗУНР» (Сухий Роман);

– «Історичне значення ЗУНР» (Закутний Андрій).