Віктор Михайлович Глушков – апостол комп’ютерної ери

 
maxresdefault

Вчений розв’язав п’яту узагальнену проблему Гільберта, одну з найскладніших в сучасній алгебрі. Важливі результати дістав в теорії цифрових автоматів, в галузі застосувань обчислювальної техніки в керівництві виробничими процесами та економіці.

Під його керівництвом були створені універсальні електронно-обчислювальні машини “Київ”, “Дніпро” та інші ЕОМ. 

В. М. Глушков — невтомний творець і палкий пропагандист, активний організатор кібернетики як науки. Він — віце-президент Академії наук України. Глава наукової школи кібернетики. Лауреат численних премій і нагород. Почесний член багатьох іноземних академій. Засновник Інституту кібернетики (тепер імені В. М. Глушкова) НАН України, який і очолював до 1982 р.

Міжнародна популярність Інституту кібернетики Української РСР була  величезна. Наприклад, у 1969 р. В. М. Глушков, як його директор, одержав понад сто запрошень прочитати лекції з різних питань кібернетики.

В. М. Глушкову належить понад 400 праць, з них 10 — спеціальних монографій. Вчений виїжджав читати лекції науковцям і студентам Нью-Йорка, Токіо, Лондона, Мехіко та інших зарубіжних країн.

Віктор Михайлович Глушков очолював створену в 1964 р. раду Академії наук УРСР, яка координувала дослідження в галузі кібернетики й обчислювальної техніки на Україні.

ICYB

1-й корпус Інституту кібернетики імені В. М. Глушкова

Статтю підготувала бібліотекар

Людмила Матуріна

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>