Шляхами козацьких звитяг. Свята Покрова

Шляхами козацьких звитяг.
Свята Покрова

Осінь… Пора радості та смутку, пора спокою і тривог, найбагатша, найщедріша пора. Свічками запалахкотіли берези, вбралися в золоті шати красені-клени, а осокори вже скинули своє золотисте вбрання.
Тихі, мрійливі, зажурені стоять ці осінні дні. Земля переливається всіма відтінками золота, а над нею – синє, чисте, бездонне небо. І здається, ніби це знову, вже вкотре прийшла до нас Прекрасна Діва Марія і розкинула свій небесно-синій омофор-покров, щоб захистити нас.
14 жовтня – незвичайний день. Він увібрав у себе аж чотири свята:
• Покрову Пресвятої Богородиці;
• День українського козацтва;
• День захисника України;
• День заснування УПА.

Тематичний захід з нагоди свята підготували та провели учні 7-А класу (класний керівник Гуцало Маріанна Ігорівна).
Ведучі (Лучишин Х., Маців С.) охоче поділилися відомостями про козацтво та особливості святкування Покрови Пресвятої Богородиці.
Фанта А., Монастирська Н., Удич О. емоційно та зворушливо декламували вірші.
Інсценізації «Як козаки день Покрови відзначали» та «Лист козакам 21-го століття» (Марцинішко Д., Мутка О., Зубик С., Попик М., Бачинський І., Галишин Ю., Горбаль М.) перенесли глядачів у часи Запорозької Січі.
У виконанні дівчат (Кнестяпіна М., Літинська М., Лучишин Х., Монастирська Н., Сіліфонова А., Тимоць П., Фанта А.) прозвучала пісня «Україна – це ми».
Літинська М., Галишин Ю. весело та артистично прочитали гуморески «Нащо вуса козакові» та «Казна-що».
Бурхливі оплески викликав виступ юного козака Олега Микулича (5-Б кл.), який продемонстрував елементи бойового гопака та техніку володіння палицею, булавою та шаблями.
Музичне оформлення заходу здійснювала учитель англійської мови Микулич Ольга Дмитрівна.
Сьогодні козак – не той, хто одягнений у вишиванку й шаровари. Козак – це воїн за духом, і воюватиме він тільки за честь і свободу. Шляхетність, мудрість, відвага – три основні прикмети козака: шляхетного не підкупиш, мудрого не обдуриш, мужнього не залякаєш!
Нехай вже давно минули дні Запорозької Січі, але козацтво існує, як живиться в кожній людині прагнення до вільного та незалежного життя.


Класний керівник 7-А класу
Гуцало Маріанна Ігорівна

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>