Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги у ЗОШ №3

изм

Стінгазета присвячена відкриттю «Тижня дитячої та юнацької книги» у шкільній бібліотеці.

Хто в чарівний світ пригод
Потрапить бажає,
Той нехай в бібліотеку
Зразу завітає.
І хто хоче історію
Всього світу знати,
Тому також цей будинок
Радим не минати.
Хто ж у море всіх наук
Захоче пірнути,
Тому вже бібліотеку
Повік не забути.

Щороку хвилююча мить чарівної весни приносить до бібліотек України традиційне і довгоочікуване свято – Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги. Це свято залишається найпопулярнішим під час шкільних весняних канікул, яке пов’язане з книгою. Тиждень дитячого читання із дуже давніми традиціями сьогодні не лише не втратив свого значення, але й набув особливого змісту для кожного читача.

Свято книги проходило під гаслом:
“Хай вся Україна читає,
Бо книга усіх нас єднає”.

Напередодні тижня книги в бібліотеці проходила акція “Поверни прочитану книгу”. Із повернених книг, які довго перебували в читачів, бібліотекарем була організована книжкова виставка “З далеких мандрів повернулась”.

Перший день тижня був присвячений книзі, бібліотекарем та активом бібліотеки була оформлена книжкова виставка: «Країна казкова- країна книжкова».

IMG_8195
Для кращого вивчення запитів та інтересів читачів завідуюча бібліотекою провела анкетування для учнів 3–4 класів. Проаналізувавши відповіді дітей, стало відомо, що наша бібліотека допомагає читачам розширити свій кругозір, отримати цікаву інформацію та краще підготуватись до уроків. Найбільший інтерес у читачів викликають казки українських та зарубіжних письменників,  книги пригодницького та фантастичного жанрів.

Протягом тижня проводилась акція «Подаруй бібліотеці книгу», яка об’єднала небайдужих. Діти подарували книгозбірні свої вже прочитані книги.

IMG_8191

В рамках тижня книги активом бібліотеки проведено ще дві акції “Читаємо від березня до березня”, “Приведи друга до бібліотеки”.

Неабиякий інтерес викликала виставка малюнків «Казковий Франковий вернісаж», присвячена 160-річчю від дня народження та 100-річчю від дня смерті Івана Франка , яку підготували учні 4 – Б класу (класний керівник Лісович О.Г.).

В бібліотеці ще раз відбулась виставка ілюстрацій до казок українського письменника Миколи Кондратенка, які були зроблені колишніми учнями Ольги Григорівни Лісович.820

Приємні враження у глядачів викликала виставка малюнків та оповідань про дерева, яку підготували учні 4-А класу (класний керівник Лис О. Є.).IMG_8162

Акція «Подаруй книзі нове життя”

Ольга Лісович, класний керівник 4 – Б класу:

“Учні 4 – Б класу першими відгукнулися на  акцію «Подаруй книзі нове життя», яку проводить міська бібліотека для дітей.  Юні франківці в короткий термін зібрали 115 кілограмів макулатури і на виручені кошти придбали для дитячої міської бібліотеки шість нових дитячих книжок. Своєю доброю справою школярі не тільки поповнили фонд бібліотеки новою літературою, але й врятували життя двох дерев, адже з 60 кілограмів макулатури виробляють стільки паперу, скільки його виготовляють з одного великого дерева.

Завідувачка МБД Любомира Миколаївна Іванишин щиро подякувала  учням  за їх ініціативність та плідну співпрацю і вручила подяку.

Щиро радію за добрі справи своїх вихованців і бажаю їм бути завжди такими активними, завзятими та не байдужими.”

Ольга Лісович, класний керівник 4 – Б класу:

“Виставка малюнків «Казковий Франковий вернісаж», присвячена 160-річчя від дня народження та 100-річчя від дня смерті Івана Франка , продовжує радувати усіх глядачів. А підготували її учні 4 – Б класу ЗОШ І-ІІІ ст. № 3. Спочатку кожен учень прочитав усі казки зі збірки Івана Франка «Коли ще звірі говорили» і намалював малюнок до епізоду улюбленої казки. Потім у класі провели конкурс на кращий малюнок до Франкової казки. Тут можна побачити і хитру Лисицю, і хвалькуватого Зайця, і винахідливого Рака та Осла, і розумного Їжака, і довірливого Вовка та багато інших улюблених героїв. Дитячі малюнки вражають своєю оригінальністю та неповторністю. На мою думку, «Казковий Франковий вернісаж» вартий уваги та перегляду. Сподіваюсь на схвальні відгуки та продовження конкурсу на міському рівні.”

Протягом тижня було проведено багато цікавих та змістовних заходів,

від яких діти одержали задоволення.

Людмила Матуріна