Марина В’язовська – українка, яка розв’язала задачу століть

31-річна українка Марина В’язовська зробила неймовірне відкриття світового рівня в математиці.

Математик Марина В’язовська, яка раніше отримала одну з найпрестижніших математичних премій у світі – “Премію Салема 2016” – отримала ще одну міжнародну нагороду за свій внесок у науку. Цього разу українці присудили премію SASTRA Ramanujan 2017 і приз – $10 000

Премію SASTRA Ramanujan Prize заснували в індійському інституті SASTRA у 2005 році і вручають щорічно молодим математикам до 32 років за видатний внесок у сферах, якими цікавився індійський вчений Срініваса Рамануджан. Нагороду та грошовий приз у розмірі $10 000 вручать Марині в рамках Міжнародної конференції з теорії чисел в університеті SASTRA в Кумбаконам, рідному місті Рамануджана, яка буде проходити 21-22 грудня 2017 року.
 
Дану премію В’язовській присудили за вирішення задачі про упаковку куль у 8- і 24-мірних просторах з використанням методів модульних форм. За нього ж вона раніше отримала премію Салема, яку за ступенем престижності можна порівняти з Нобелівською.
Нагадаємо, раніше завдання було вирішене тільки для просторів з трьома і менше вимірами, а рішення тривимірного випадку (гіпотези Кеплера) було викладене на 300 сторінках тексту з використанням 50 000 рядків програмного коду. Рішення В’язовської восьмивимірного випадку займає всього 23 сторінки, колеги називають його “приголомшливо простим”. Пізніше Марина застосувала свій підхід до 24-мірного випадку у співпраці з колегами Генрі Коном, Абхінавом Кумаром, Стівеном Ді Міллером і Данилом Радченко. Нова робота опублікована в 2017 році.
 

Також оргкомітет відзначив докторську роботу В’язовської, яку українка написала і захистила в Університеті Бонна ще у 2013 році. У ній українка представила вирішення довготривалої гіпотези Кореваара і Мейера про сферичні конструкції. На думку судової ради SASTRA, відкриття В’язовської матимуть серйозний вплив на дискретну геометрію, аналітичну теорію чисел і гармонійний аналіз.
 
 Марина В’язовська народилася в Києві, закінчила Київський природничо-науковий ліцей №145 та механіко-математичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Захистила кандидатську дисертацію в Інституті математики НАН України на тему “Нерівності для поліномів і раціональних функцій та квадратурні формули на сфері”, а в 2013 році отримала ступінь доктора природничих наук в Боннському університеті, захистивши дисертацію “Модулярні функції та особливі цикли”. На даний момент проживає в Берліні та працює в Берлінській математичній школі і Берлінському університеті імені Гумбольдта.

Статтю підготувала бібліотекар

Людмила Матуріна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>