Чергове засідання творчої групи шкільних бібліотекарів міста Борислава

IMG_7798

22 лютого 2016 року завідувачем бібліотеки ЗОШ №3 м. Борислава Матуріною Людмилою було проведено засідання творчої групи шкільних бібліотекарів міста під керівництвом методиста Ярослави Демко.

Від шкільних бібліотекарів нарівні з учителями залежить можливість реального підвищення інформаційної культури учнів. Сучасні підлітки, хоча і мають високий рівень комп’ютерної грамотності, але виявляються безпорадними в ситуаціях, коли потрібно знаходити, переробляти чи оцінювати навчальну інформацію. Це змушує шкільного бібліотекаря постійно консультувати школярів щодо того, як визначати точність та достовірність знайденої інформації.

Враховуючи  актуальність вищезазначеного, на засіданні обговорювались питання щодо вирішення наступних завдань:

– виховання інформаційної культури школярів засобами шкільної бібліотеки;

– впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в діяльність шкільної бібліотеки;

– проектна діяльність як ефективний засіб залучення дітей до читання;

– новітні технології та методи обслуговування читачів у шкільній бібліотеці;

На засіданні Матуріною Людмилою для бібліотекарів було проведено майстер-клас з підвищення рівня комп’ютерної грамотності:

• користування Інтернет-браузерами;
  • здійснення ефективного пошуку необхідної інформації через пошукові системи;
  • створення облікового запису та користування  електронними поштовими  ресурсами;
  • редагування світлин у графічному редакторі;
  • створення скріншотів засобами ОС Windows та їх використання.

Людмила Матуріна