День Матері

Як Матір Божа захищає усіх людей, так кожна хороша мама любить і захищає своїх дітей.

Тож саме час їй за це подякувати!

Щорічно у другу неділю травня ми відзначаємо День матері. В Україні він став офіційним тільки у 2000 році. А ось у багатьох інших країнах світу його святкують на державному рівні вже порівняно давно. З чого ж усе почалося?

Традиції вшанування матерів сягають глибокої давнини. Проте звернімося до кількох найближчих до нас століть. Так, у Великій Британії з XVII по XIX століття відзначали так звану «Материнську неділю», яка припадала на четверту неділю Великого посту.

У США першою людиною, яка закликала святкувати День матері, стала жінка на ім’я Джулія Ворд Гоув. Вона була відомою американською пацифісткою (тобто людиною, яка заперечує будь-яку війну). У 1872 році жінка висловила думку, що День матері повинен стати днем єдності матерів у боротьбі за мир у всьому світі. Але, на жаль, Джулію Ворд Гоув не підтримали ні у США, ні в інших країнах.

Однак через кілька десятків років знайшлася інша жінка, яка таки домоглася того, аби День матері став у Штатах національним святом. Анна Джарвіс із Філадельфії писала листи до різних установ із пропозицією присвятити один день у році вшануванню матерів.

І аж через 7 років її зусилля завершилися успіхом — у 1914 році президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом американських матерів. Невдовзі День матері почали масштабно святкувати ще 23 країни, серед яких — Індія, ОАЕ, Австралія. Ще понад 30 країн обрали для вшанування матерів інші дати.

Що ж до українців, то першими почали святкувати День матері представники нашої діаспори у Канаді — це відбулося у 1928 році. А вже наступного року це свято відзначали і на Західній Україні.

Травень, на який припадає День матері, вважається місяцем Пречистої Діви Марії. Українці здавна шанували Богородицю і прохали її про заступництво — Ти, напевно, знаєш, що Матір Божа є покровителькою козацтва.

Моя матуся

Моя мама, як сонечко влітку –
Дуже лагідна, ніжна і світла.
Моя мама вродлива, як квітка.
ЇЇ посмішка щира й привітна.

Олена Фридрак

 

Вишитий рушник

Вишиваю для матусі диво-рушничок
І веселий, і яскравий з безліччю квіток.
Матусенька моя зраділа і поцілувала
Я їй лагідно сказала:
«Це для вас, матусю, я старанно вишивала».

Марія Барщик

 

Матусі присвячується

Моя матуся чарівниця.
Вона гарна, мов жар-птиця.
Сяють у мами очі
Зранку і до ночі.
У мами руки золоті,
Вміють шити і плести.
Не бояться втоми,
Мамини руки ніколи.
Люблю маму я свою
За її щирість і доброту,
За ласку, любов і терпіння,
За догляд і розуміння.

Марта Шиманська

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>