МИКОЛА РЕРІХ – ДУХОВНИЙ ПРОВІДНИК КУЛЬТУРИ

DSCN0239

Учасники та гості шкільного заходу  “Микола Реріх – духовний Провідник культури”

DSCN0215

 DSCN0207

Класний керівник, вчитель зарубіжної літератури Федичко Надія Романівна відкриває захід.

Книга, як в давнину говорили, – річка мудрості, напуває світ!

Все це священне завзяття … виражає одне з найбільш цінних прагнень людства, що об’єднує Красу і Знання.

Про гідність книги саме зараз настав час подумати. Не надмірно, не по догмі, але по нагальній потребі  стверджуємо зараз: ЛЮБІТЬ КНИГУ!

Кейланг, Лахул. 1931р.

Микола Реріх «Микола Реріх. Збірник»

0

Микола Реріх, – спитаєте, – хто він:

Художник, філософ, письменник чи просвітитель?

Він – ВЧИТЕЛЬ!

Вчив і навчає жити, несучи людям Світло!

Серед звичайних шкільних прохолодних буднів, наче сонячний промінь, звучали слова старшокласників про сутність життя, про високу духовність і відданість, про роль Людини у суспільстві…

11 жовтня 2016 року учні ЗОШ №3 м. Борислава своїми роздумами про високе вшановували пам’ять мислителя, філософа, поета, письменника, художника, археолога, етнографа, вченого, громадського діяча, борця за мир, за охорону культурних скарбів Миколи Костянтиновича Реріха.

Постать цієї великої людини настільки приваблива у плані вивчення і ознайомлення, у бажанні пізнання і наслідування, що нікого не залишає байдужим. Як одна людина могла стільки робити, встигати, могти, творити, цікавитися, добиватися, осягати, мати вагомий авторитет у всьому світі і залишити по собі такий великий творчий доробок! Де брав він сили і енергію?

Вчитель вчителів, творець Живої Етики, ініціатор міжнародного Договору про охорону пам’ятників культури, відомого під назвою «Пакт Реріха», який у 1935 році був підписаний у Вашингтоні США та 20-ма країнами Латинської Америки. Цей міжнародний юридичний документ, спрямований на захист культурних цінностей і людини, як у мирний, так і воєнний час, став першим і унікальним. У 1954 році, на основі «Пакту Реріха» представниками 56 країн, в тому числі і УРСР, яка в той час перебувала в складі СРСР, була підписана Гаагська Конвенція. По замислу Реріха над пам’ятниками культури, музеями і науковими установами мав бути встановлений охоронний прапор – «Знамено Світу» – прапор білого кольору з трьома червоними кругами обрамленими червоним колом, які можна по-різному трактувати, найчастіше ті круги можна трактувати як минуле, сьогодення та майбутнє або мистецтво, наука, освіта.

Незважаючи на свою постійну зайнятість, Микола Костянтинович – чудовий сім’янин, чоловік, батько, сини якого стали теж видатними і знаними людьми…

Про особистість Миколи Реріха, його різнопланову і важливу діяльність, його творчість і життя, його вклад в науку і мистецтво, його неоціненну роль для сучасного суспільства розмірковували учні 9-10 класів на невеличкому літературно-філософському заході.

Уривки з його філософських творів, цитати з листів і спогадів, сценки за його оповіданнями, перегляд картин, виставка творів, діалог з гостями – союзянками, активістками громадської організації «Еко-Культура» м. Борислава – це лише неповний перелік всього, що можна було почути сьогодні на чудовому високодуховному заході, який, сподіваємось, буде корисним не лише дітям, а й дорослим.

Особлива увага була приділена темі «Реріх і Україна», «Реріх і Шевченко», адже М.К. Реріх дуже любив нашу країну, подорожував нею, присвятив їй писані і мальовані твори, а Кобзар Т. Г. Шевченка був його улюбленою книгою. Саме з Кобзарем у руках М. Реріха зображено на ювілейній монеті, яку випустив Національний банк України до 140 річчя з дня його народження.

Ідею такої зустрічі запропонувала Надія Онисько – голова організації «Еко-Культура», а впровадили в життя, наповнили молодою енергією і талановитим звучанням учні 9-Б класу на чолі з класним керівником, вчителем зарубіжної літератури, Федичко Надією Романівною.

Захід проходив у затишній бібліотеці – царині книг і мудрості. Людмила Григорівна Матуріна – зав. бібліотекою,  підготувала виставку творів М. К. Реріха, а Ольга Львівна Ридзанич – вчитель інформатики, забезпечила мультимедійний супровід: презентацію, фільм, слайд-шоу картин.

Гостей, організаторів і всіх присутніх на заході привітала заступник директора з виховної роботи Козар Оксана Михайлівна.

Надія Онисько розповіла учням про Львівське товариство «Дозір» імені Реріхів, про плідну працю членів товариства на чолі з Ю. Гавюком, адже саме Львівське товариство є першим в Україні серед інших Реріхівських товариств. У 2005 році товариство «Дозір» відсвяткувало свій 15-річний ювілей. На даний час Реріхівські товариства плідно працюють у багатьох країнах світу.

За участі членів товариства «Дозір», в тому числі бориславців, видано книги Реріха в українському перекладі. Ці книги поширені у всіх навчальних закладах м. Борислава та інших містах Львівщини.

Дякуємо організаторам, учням і гостям заходу. Сподіваємося, що заходи на теми Книг Живої Етики стануть в Бориславі постійними.

І нехай слова Миколи Костянтиновича Реріха ««Творіть! Працюйте щоденно. Вчіться бачити у всьому прекрасне!» стануть усім небайдужим до свого життя справжнім дороговказом.

Союзянки МБГО «Еко-Культура», викладачі ЗОШ №3

 

DSCN0202

Надія Онисько, Ганна Глод, Марія Грабаня

 

1

Книжкова виставка “Микола Реріх – духовний Провідник культури “

 

DSCN0245

Надія Онисько, Мирослава Павлюх

 

DSCN0229

Гостей, організаторів і всіх присутніх на заході привітала заступник директора з виховної роботи Козар Оксана Михайлівна.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>