Католицьке різдво 2017: історія та традиції свята

Католицьке різдво щорічно відзначається 25 грудня, на кілька тижнів раніше православного. Незважаючи на те, що католиків в Україні небагато, це свято цікавить багатьох. Тим більше, що нещодавно Католицьке різдво стало офіційним святом і вихідним в Україні. Тому ми вирішили розповісти вам історію і традиції Католицького різдва.

Католицьке різдво 2017: історія свята

Історія свята досить складна, адже питання про реальну дату народження Ісуса, м’яко кажучи, складне. Деякі приписують дату Католицького різдва до язичницького свята “Народження Сонця Непереможного”, яке було саме 25 грудня. Інша гіпотеза говорить, що така дата Католицького різдва була обрана через одночасное святкування Боговтілення (зачаття Христа) та Великодня. Це було 25 березня, і якщо відрахувати 9 місяців, то ми і отримаємо 25 грудня.
Цікаво, що Католицьке різдво починають відзначати за 5 днів до самого свята, а після – ще 6 днів. А напередодні свята діє дуже строгий піст.

Католицьке різдво 2017: традиції свята

Ну звичайно, головною традицією на Католицьке різдво завжди була сімейна вечеря. Ще за кілька днів до самого свята всі будинки прикрашають іграшками і обов’язково фігурками немовляти Ісуса, Діви Марії та Йосипа, а також соломою, яка у католиків є одним з головних символів Різдва. Саме ці атрибути і вважаються головними символами Католицького різдва.

Так само, невід’ємною частиною Католицького різдва є святкові шкарпетки над камінами. Вважається, що Санта Клаус кладе подарунки саме туди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>