“КАЗКОВИЙ СВІТ ВАСИЛЯ СУХОМЛИНСЬКОГО”

Василь Олександрович Сухомлинський багатогранна обосистість. Ми знаємо  його не тільки як видатного педагога, вченого, а й як дитячого письменника.
Для дітей він написав понад 1500 художніх мініатюр – казок, оповідань, легенд, притч, новел. Герої Сухомлинського – павучок та мурашка на землі, журавлиний ключ у небі, лелеки, горобчики, берізка, калюжа, маленьке кошеня і звичайнісінькі діти, їхні батьки, бабусі, дідусі. Здавалося б все таке рідне і до болю знайоме, але іноді ми у своїй повсякденності не помічаємо цих речей, не приділяємо достатньо уваги близьким людям. Тонкий же спостерігач, Василь Олександрович зупиняє увагу дитини на повсякденних, майже непомітних явищах і подіях. Він впевнений, що коли не сформувати самостійності мислення, не виховати любові до бабусі й дідуся, до матері й батька, до рідної природи, речей, що оточують дитину, – то яка мова може йти про любов до Батьківщини, патріотизм і громадянськість.
Деякі казочки й оповідання написані з гумором, жартом, яким відзначався і характер самого Василя Олександровича. Звернені вони до зовсім юних читачів, але діапазон їх застосування дуже широкий.
З його творами діти знайомляться ще в дитсадку, а потім  в молодших класах навчальної школи. Це оповідання „Пташина комора”, „Три ледарі”, „Чому плаче синичка…”, „Камінь і струмок” та багато інших, які популяризують такі важливі душевні якості людини, як привітність, чуйність, доброзичливість, скромність, щирість, прагнення завжди йти вперед до нового та наполегливою працею досягати своєї мети. Усю свою любов і доброту цей мудрий, надзвичайно ерудований педагог віддав дітям. Настільною книгою багатьох вчителів, вихователів стала книга „Серце віддаю дітям”, а для нас, як для бібліотечних працівників.

Крім літературної спадщини, надзвичайно важливими є вислови мудрого вчителя В.Сухомлинського про значення книги та  читання в житті дитини:

„Читання – це віконце, через яке діти бачать  і пізнають світ”;
„Якщо з дитинства у дитини не виховувати любові до книжки, якщо читання не стало її духовною потребою на все життя, – в роки отроцтва душа підлітка буде порожньою”;
„Щоб підготувати людину духовно до самостійного життя треба ввести її в світ книжки”;
„Читання як джерело духовного збагачення не зводиться до вміння читати; з цього вміння воно тільки починається”, – так писав Василь Сухомлинський, і ці мудрі вислови можна ще продовжувати.

Бібліотекар Людмила Матуріна

Творчість читачів

“КАЗКОВИЙ СВІТ ВАСИЛЯ СУХОМЛИНСЬКОГО”

(Вчитель малювання Лілія Попик)

На фото учні школи: Мутка О,, Ключак В., Чарнош І, Фанта А., Ключак М, Петрів В., Закутна А., Столяр Х.