“КАЗКОВИЙ СВІТ ВАСИЛЯ СУХОМЛИНСЬКОГО”

На фото активні читачі шкільної бібліотеки: Мутка О,, Ключак В., Чарнош І, Фанта А., Ключак М, Петрів В., Закутна А., Столяр Х.

КАЗКОВИЙ СВІТ

ВАСИЛЯ СУХОМЛИНСЬКОГО

Василь Олександрович Сухомлинський багатогранна обосистість. Ми знаємо  його не тільки як видатного педагога, вченого, а й як дитячого письменника.
Для дітей він написав понад 1500 художніх мініатюр – казок, оповідань, легенд, притч, новел. Герої Сухомлинського – павучок та мурашка на землі, журавлиний ключ у небі, лелеки, горобчики, берізка, калюжа, маленьке кошеня і звичайнісінькі діти, їхні батьки, бабусі, дідусі. Здавалося б все таке рідне і до болю знайоме, але іноді ми у своїй повсякденності не помічаємо цих речей, не приділяємо достатньо уваги близьким людям. Тонкий же спостерігач, Василь Олександрович зупиняє увагу дитини на повсякденних, майже непомітних явищах і подіях. Він впевнений, що коли не сформувати самостійності мислення, не виховати любові до бабусі й дідуся, до матері й батька, до рідної природи, речей, що оточують дитину, – то яка мова може йти про любов до Батьківщини, патріотизм і громадянськість.
Деякі казочки й оповідання написані з гумором, жартом, яким відзначався і характер самого Василя Олександровича. Звернені вони до зовсім юних читачів, але діапазон їх застосування дуже широкий.

Крім літературної спадщини, надзвичайно важливими є вислови мудрого вчителя В.Сухомлинського про значення книги та  читання в житті дитини:

„Читання – це віконце, через яке діти бачать  і пізнають світ”;
„Якщо з дитинства у дитини не виховувати любові до книжки, якщо читання не стало її духовною потребою на все життя, – в роки отроцтва душа підлітка буде порожньою”;
„Щоб підготувати людину духовно до самостійного життя треба ввести її в світ книжки”;
„Читання як джерело духовного збагачення не зводиться до вміння читати; з цього вміння воно тільки починається”, – так писав Василь Сухомлинський, і ці мудрі вислови можна ще продовжувати.

Бібліотекар

Матуріна Людмила Григорівна

Творчість читачів

“КАЗКОВИЙ СВІТ ВАСИЛЯ СУХОМЛИНСЬКОГО”