Міжнародний день котів

11011273_932997006762805_1817567650320578682_n

   Коти, кішки та кошенята в зоні АТО рятують захисників України від мишей та крис, зігрівають холодними ночами, попереджають про обстріли та допомогають зняти стрес.

Українські військові до котів ставляться з любов’ю та повагою, бо вони їм і антидепресанти, й друзі.
Нещодавно один з бійців написав есе на тему “За що українські військові поставлять пам’ятник котам”.
Вони працюють психотерапевтами (або “ходячим щастям”, як сказав один комбат), ловлять мишей і щурів, яких у степових укріпленнях повно. Кішки і коти чують вибухи раніше людей. Вони стежать за чужинцями і попереджають про небезпеку.
Також кішки – прекрасні кадровики і показують своєю поведінкою стан військових. Бригадний психолог говорив, що по відношенню котів, він одразу розуміє, в якому стані знаходиться військовий і чи потрібна йому допомога. Коли українське військо займає нову територію, то пошук котів стає одним з перших завдань. Коли йдуть, то проблема, кому віддати котів, стає однією з насущних.
“Віддам кота з блокпоста в хороші руки” – такими оголошеннями повні соціальні мережі та записники волонтерів.
Собак на передовій менше, в основному спеціально навчені, породисті, щоб зайвий раз не гавкнув. Військові кішки за визначенням зайвого шуму не підіймають.Варто бачити, як радіють  приходу пухнастих бійці.
Розповідали, що один бойовий кіт сам вліз у БТР і їздить тепер з бійцями на патрулювання”.

 

Людмила Матуріна
2017 рік

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>