Засідання творчої групи шкільних бібліотекарів м. Борислава

13 грудня  2017 року завідувачем бібліотеки ЗОШ №3  Матуріною Людмилою було проведено засідання творчої групи шкільних бібліотекарів міста під керівництвом методиста Ярослави Демко.

В засіданні взяли участь бібліотекарі:

Мазніченко В. І. (ЗОШ №1), Захаренко Н. Р. (ЗОШ №4), Кожухар О. Й. (ЗОШ №7), Ясеницька К. В. (ЗОШ №8).

Мета: Безперервне вдосконалення рівня професійної майстерності, компетентності шкільних бібліотекарів.

Завдання: Удосконалювати традиційні і освоювати нові бібліотечно-інформаційні технології.

Бібліотека – структурний підрозділ навчального закладу, покликане накопичувати, обробляти, зберігати і поширювати інформацію для забезпечення освітнього процесу інформацією і ресурсами. Крім цього функціями шкільної бібліотеки є сприяння загальному розвитку учнів, формування і вдосконалення інформаційної компетентності учасників освітнього простору, сприяння професійному розвитку педагогічних кадрів.
В умовах інформатизації школи і суспільства першочерговим завданням для шкільних бібліотек є впровадження в діяльність інформаційно-комунікаційних технологій, які допоможуть зробити бібліотеку більш доступною, привабливою і ефективною.

Це виводить на перший план такі завдання, як:
– розширення інформаційного простору бібліотеки;

– автоматизація бібліотечних процесів;

– використання ІКТ для підвищення ефективності педагогічної діяльності шкільного бібліотекаря.

Людмилою Матуріною  було проведено

майстер-клас: Що таке скріншот, для чого він потрібен, як зробити скриншот

Скріншот, Від англ. «Screenshot» (screen – екран, зображення на екрані, кадр, вміст екрану; shot – знімок миттєвого стану) – знімок вмісту екрана монітора.
Скріншоти дозволяють наочно проілюструвати роботу будь-якої програми, розкрити послідовність дій, наприклад, при установці апаратного або програмного забезпечення.
Скріншотами часто ілюструють свої статті та книги автори (причому, як в цифровому вигляді, так і в «паперовому»).

Керівник творчої групи

шкільних бібліотекарів Людмила Матуріна