18 травня – Міжнародний день музеїв
Щороку 18 травня святкується Міжнародний день музеїв, у який у деяких країнах проводиться Ніч музеїв.
Основними напрямами музейної діяльності є культурно-освітня, науково-дослідна, інформаційна діяльність, комплектування музейних зібрань, експозиційна, фондова, видавнича, реставраційна, пам’яткоохоронна робота.
Саме у цей день учні 5- Б класу відвідати Бориславський історико-краєзнавчий музей. Цікаву і змістовну екскурсію для дітей проводив сам директор музею, Спас Андрій Миколайович.
Учні дізналися про тваринний та рослинний світ нашої місцевості, корисні копалини, кліматичні умови; побачили рештки мамонта, знаряддя праці первіснообщинного ладу та Середньовіччя, бочку із суцільного дерева (кодуб); знаряддя праці для добування нафти: портрет винахідника очистки нафти, картину художника Фолькельта «Борислав. 1918 р.»; окрему кімнату, присвячену місцевому вчителю, директору школи, Стефану Коваліву. Учні також дізналися багато цікавого про поетесу, громадську діячку Ірину Сеник. Особливу увагу дітей привернув стіл з п’ятьма ніжками.
У музеї представлено цікаві експонати Трипільської культури.
Ми вдячні працівникам музею за цікаві та змістовні розповіді.

Фришко Іванна Іванівна
2023 рік





