Лекторій “Дослідники мови” в 11 класі (тиждень української мови у ЗЗСО №3)

Тиждень української мови у ЗЗСО №3

Лекторій “Дослідники мови” в 11 класі

І кажуть мудрі:
“Мова – це людина”.
У мови є і серце, і вуста,
І є ім’я красиве – Україна.

Микола Сом

Кожна епоха дарує нам нові винаходи й відкриття. Але найбільшим винаходом людства було письмо. Писемні знаки дали нам можливість зберегти істинне знання. Адже саме завдяки написаному слову люди збагнули світ і своє місце в ньому.


День української писемності та мови – це свято, яке щороку відзначаємо в Україні 9 листопада. За церковним календарем, це день ушанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця. Саме з його іменем пов’язують зародження української писемності.
У рамках Тижня української мови в 11 класі відбувся лекторій “Дослідники мови” (учитель української мови та літератури Гуцало Маріанна Ігорівна).

Спершу учні опрацьовували інтелект-картки про найвидатніших українських мовознавців, презентували інформацію однокласникам, а потім складали пазли.
Для розвитку логічного мислення та узагальнення інформації була проведена дедуктивна гра “Так – Ні”.
Складаючи доміно “Аргонавтика писемності”, одинадцятикласники поглиблювали свої знання про історію походження української писемності й головні етапи формування сучасної української літературної мови.


Укінці дівчатка-художниці презентували свої плакати: Пауліна Тимоць “Я розмовляю українською”, Ольга Кацюрина “Моя мова”, Анастасія Фанта “Солов’їна мова”.

Класний керівник 11 класу
Гуцало Маріанна Ігорівна

2022 рік

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>