– Федичко Надія Романівна з учнями 6-А класу. Один мудрець сказав: “Світ схожий на книгу, і той, хто знає лише свою країну, прочитав у ній лише одну сторінку”.На жаль,усі ми не можемо помандрувати у світи, проте залюбки поринаємо у світ літератури, де перед нами розкривається океан різноманітних вражень.Ось наприклад, як на цьому уроці: відгадай письменника за уривками з біографії (…брати збирали й ретельно записували народні казки своєї Батьківщини – Німеччини.
Відгадка – Якоб і Вільгельм Грімм); упізнай героїв твору: “Без мене не буде зими, а ще – яка помічниця трапиться…”(Пані Метелиця); відгадайте героя: героїня Андерсена, яка шукала Кая(Герда), ім’я героїні, що опинилася в підземному царстві (Аліса)… Учні із задоволенням заглибилися у світ спогадів,міркувань,здогадок та доброго настрою.
Приємним завершальним акордом уроку-подорожі в 6-А класі була інсценізація казки братів Грімм “Пані Метелиця”.Від імені авторів висловлювалися Коцко Анна і Поворозник Марта.У ролі вдови – Марунетчин Марія, пасербиці – Якуц Вероніка, рідної дочки – Шкода Діана, пані Метелиці- Сушко Єва, півника – Щербань Максим.
Під час проведення уроку учні сприймали всі цікавинки не тільки розумом, а й серцем. Бо лише література збагачує наше мислення, вчить людяності, доброти, гордо називатися Людиною!
Вчитель Шаран Галина
2022 рік












