В сучасному інформаційному суспільстві вміння володіти навиками роботи з комп’ютерною технікою, користуватися засобами інформаційно-комунікаційних технологій є надважливим. Навіть зараз, в час війни, поряд із нелюдськими зусиллями захисників і роботою військової техніки, відбувається війна інформаційна…
Навчання ІТ-навикам розпочинається ще в школі. І як важливо, розуміючи сучасні виклики, бути на одній хвилі з швидким розвитком технологій.
Особливо стрімко вривається в наше життя штучний інтелект, без якого просто не можливо уже уявити сьогодення. Направити роботу з ШІ в правильне русло, навчити учнів використовувати його в потрібних напрямках, подружити з ним навчальний процес і всіх його учасників – робота не з легких.
З метою популяризації сучасних інформаційних технологій, принципів і методів свідомого використання можливостей штучного інтелекту, розвитку креативного мислення та вміння працювати з інформаційними технологіями, а також – патріотичного виховання старшокласників та заохочення до подальшого розвитку у сфері ІТ та мистецтва, на Львівщині було організовано конкурс «Україна – вільна країна!» (Джерело: https://drohobych-rda.gov.ua/news/18-uchniv-z-drohobytskoho-rayonu-peremohly-v-oblasnomu-konkursi-informatsiynykh-tekhnolohiy-i-tvorch.html)
Учасникам конкурсу необхідно було за допомогою нейромереж, згідно запиту (здебільшого, англійською мовою), створити якісне, чітке, деталізоване зображення на задану тему. Звісно, з першого разу ніколи ідеально не виходить, учні правили свої запити, удосконалювали деталі по кілька разів, редагували зображення в інших нейромережах, перевіряли електронний переклад англійською, власноруч корегуючи його, словом, процес був творчий, складний, але натхненний.
Зображення вийшли, справді, патріотичними, наповненими любов’ю до рідної країни, а словесні запити до нейромереж – витвори літературного мистецтва!
Ми надзвичайно раді, що зусилля учнів було гідно оцінене високопрофесійним журі конкурсу, адже серед 251 учасника конкурсу (9-11 класи), 18 переможців – учні Дрогобицького району, 15 з них – учні бориславських ЗЗСО.
Пишаємося своїми креативними, розумними, сучасними, вправними, терпеливими, наполегливими, старанними дітьми, які достойно представили нашу школу у цьому конкурсі:
- Ключак Вікторія – 11 клас (І місце)
- Костецька Христина – 10 клас (І місце)
- Романів Олег – 9 клас (ІІ місце)
- Проскурняк Юрій – 9 клас (ІІІ місце)
- Козар Андрій – 9 клас
- Марунетчин Ірина – 7 клас (поза конкурсом)
Безмежно пишаємося ними, дякуємо їм та їхнім батькам, оргкомітету та журі конкурсу.
Радію, що виправдалися також зусилля і віра вчителя, бо найбільша радість наставника – досягнення його учнів.
Ридзанич Ольга Львівна –
вчитель інформатики ЗЗСО №3
2025 рі
Ридзанич О.Л.,
вчитель інформатики ЗЗСО №3












