До мови серцем пригорнись . . .
Мово моя українська –
Батьківська, материнська,
Я тебе знаю невивчену,
Просту, домашню, звичну,
Не з-за морів прикликану,
Не з словників насмикану,
Ти у мені із кореня –
Полем мені наговорена,
В чистій воді смакована.
Валентин Бичко
Коли народилася мова? Тоді, коли й народилося людство? А може, раніше? У співі вітру, в мелодіях морських хвиль, у весняному щебетанні пташок, чи у літньому розмаїтті квітучих ланів? Кожна квітка має не тільки своє забарвлення, а й свій аромат – голос.
Мова – найдорожче, що є у кожного народу. Український народ виколисав мову у своєму серці, зігрів теплотою душі і віддав у спадок нам.
Слово відчиняє нам двері до краси світу, радості життя. Коли воно входить у духовний світ людини, то торкається до ніжних струн серця, найпотаємніших глибин душі…
Пригорнулись до краси та мелодійності рідного слова гості виховного заходу, який відбувся 16 листопада 2016 року у ЗОШ № 3.
Захід, який підготували учні 5-А класу, був присвячений Дню української писемності та мови. Про історію свята гості дізналися з мультимедійної презентації.
П’ятикласники майстерно, щиро та лірично декламували вірші про рідну мову. Справжнє захоплення глядачів викликали інсценізації гумористичних мініатюр «Кухлик» та «Як Василько відпочився».
Приємною «родзинкою» свята стали пісні і танці у виконанні дівчаток-п’ятикласниць.
Організатори заходу, учні 5-А класу, продемонстрували високий рівень підготовки і талановитості.
Стінгазета до Дня української писемності та мови (5-А клас)
Класний керівник
5-А класу
Гуцало Мар’яна Ігорівна


